Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Czym wytłumić drzwi? .

11 Paź 2019 13:31 330 15
  • Poziom 4  
    Mam kolejne pytanie dla Was.
    Muszę wytłumić drzwi z jednego pomieszczenia do drugiego. Drzwi nie są używane, na dzień dzisiejszy są zastawione szafą. To nie wystarcza, co mogę tam upchać aby nie było słuchać głośnych rozmów w drugim pomieszczeniu? Słyszałem o wytłoczkach do jajek, ale to tylko chyba mit na ten temat. Jak karton zdałby egzamin. Raczej nie.
  • Poziom 38  
    Witam,
    "Słyszałem o wytłoczkach do jajek" - no nie do konca, moze nie precyzyjne okreslenie, poszukaj sobie o komorach bezechowych/bezodbiciowyh, tam sciany sa wylozone materialem zarowno pochlaniajacym jak i uniemozliwiajacym powstanie odbic - "wytłoczki do jajek" sa tania alternatywa.
    A wracahac do tematu, mozesz drzwi zabudowac czy nie? wyloz je materialem pochlaniajacym, zaleznie od tego gdzie sie znajduja, pianki czy nawet welna mineralna, powinno to buc szczelnie i scisle upchane.
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Ja bym dał na początek uszczelki gumowe czy piankowe między drzwi a futrynę. Do tego maty głuszące - pianka lub guma, a jakby było za mało, to wypchałbym przestrzeń wełną mineralną - ale uwaga - wełna strasznie pyli i trzeba by ją było czymś zabezpieczyć. Nic na żywioł...

Pogadałbym też z jakąś firmą, która para się dystrybucją pianek i mat, potrafią sensownie doradzić w kwestii donoru. Ja wygłuszałem samochód i okap, nie wypominając o zlewie ;) - efekty przerosły moje oczekiwania. Korzystałem z materiałów i porad (skutecznych) od bitmat
  • Poziom 33  
    Popatrz filc wygłuszający poroso, np. samoprzylepny.
  • Poziom 40  
    Uszczelnił bym drzwi i dopchał styropianem.
  • Poziom 4  
    viayner napisał:
    mozesz drzwi zabudowac czy nie?

Właściciel na pewno się nie zgodzi, na takie przeróbki. To nie może po sobie zostawić śladu.
  • Moderator Samochody
    Wełnę mineralną granulat zapakuj szczelnie w jakieś worki.
  • Poziom 37  
    Na początek spróbuj kołdrę.
  • Poziom 43  
    Jan Rodo napisał:
    Drzwi nie są używane, na dzień dzisiejszy są zastawione szafą. To nie wystarcza, co mogę tam upchać aby nie było słuchać głośnych rozmów w drugim pomieszczeniu :?:
    Jesteś pewien, że dźwięki przechodzą tylko przez drzwi a nie również przez ścianę :?:
    Podobnie jak kolega Zbigniew 400 doradzam wypełnić wnękę pomiędzy drzwiami a szafą starymi kołdrami, poduszkami, piankami z materacy, starymi kocami, ciuchami itp.
  • Poziom 4  
    vodiczka napisał:
    Jesteś pewien, że dźwięki przechodzą tylko przez drzwi a nie również przez ścianę

Ściana solidna murowana, tylko drzwi starego typu. Jeszcze z szybą. To na pewno tamtędy głos przechodzi.
  • Poziom 43  
    Jan Rodo napisał:
    To na pewno tamtędy głos przechodzi.
    Nie byłbym pewien na 100%. Od sąsiadów oddziela mnie ściana o grubości jednej cegły, bez drzwi bo to dwa odrębne mieszkania.
    Wszystkie głośne rozmowy słyszę i włączony telewizor też choć ściana tłumi na tyle, że rozmowy są praktycznie nieczytelne.
  • Poziom 12  
    Sprawdź to okno, o którym wspominałeś. Może gdzieś jest jakaś szpara, przez którą przechodzi hałas, zalep te szpary silikonem. I tak jak ktoś pisał, całą szczelinę pomiędzy szafą a drzwiami szczelnie wypełnij wszelakimi kocami, kołdrami, najlepiej aby były dość grube, żeby dobrze spełniały swoją funkcję. Jeżeli są zamykane na kluczyk, to je przekręć, bo wtedy np. moje drzwi są dosyć zużyte i jak je przekręcam, to widać że bardziej dochodzą do futryny.
  • Poziom 43  
    elektronik68 napisał:
    Może gdzieś jest jakaś szpara, przez którą przechodzi hałas, zalep te szpary silikonem.
    a jeżeli nie ma szpary to szyba działa jak bierna membrana w głośniku. ;)
  • Poziom 12  
    No, u mnie w drzwiach szyby są tak luźne, że jak sąsiedzi z góry chodzą, to aż całe te szyby latają :D
  • Poziom 39  
    Tommy82 napisał:
    Uszczelnił bym drzwi i dopchał styropianem.

Akurat styropian kiepsko wycisza.
    Wpisz w wyszukiwarkę : mata wygłuszająca, mata butylowa, mata kauczukowa.
  • Poziom 4  
    Dziękuję Dla Was za odpowiedzi. Zakupiłem ostatecznie takie gąbkowne maty. Przykleiłem to do drzwi na taśmę dwustronną i problem dosłownie ucichł.