Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

55 bądź 65 cali do 5 tys zł.

MichalZZZ 12 Oct 2019 10:57 3318 72
    PAM2019
    Level 8  
    A w jakim kierunku byś poszedł? Jednak ten Sony? Możesz napisać coś więcej?
    MichalZZZ
    Level 4  
    PAM2019 wrote:
    Czyli QLED SAMSUNG QE65Q70RAT wydaje się być lepszym rozwiązaniem?

Nie moge dodawac linków, bo posiadam za mało postów, ale wpisz sobie na forum hdtvpolska.com Nowa klasa wyższa Samsung QLED Q70R | TEST i koniecznie przeczytaj komentarze na dole. My to chyba Ci niekumaci Janusze :(

Sony sie zawiesza, Samsung odlecial cenowo robiąc ludzi w balona. I weź tu bądz mądry. Ja juz zglupialem totalnie.

Ludzie też piszą (dwa razy sie juz spotkalem z taka opinia), że zazwyczaj udane modele Samsunga wychodzą w latach parzystych, wiec nie wiem czy nie lepiej poczekac na 2020 rok. Wtedy pewnie wyjdzie juz Samsung, ktory bedzie obslugiwal kabel HDMI 2.1
    PAM2019
    Level 8  
    Haha masz rację :) Nie chodzi o to, że jesteśmy niekumaci... Zwyczajnie na tym się nie znamy. Czasami dla specjalisty wytłumaczenie "czegoś" prostym językiem jest dla nich tak samo zawiłe, jak nasze rozumienie ich komentarzy i opinii. Byłem w kilku sklepach stacjonarnych i jedni zachwalali Sony a drudzy Samsunga zatem 1:1 :)
    MichalZZZ
    Level 4  
    Znalazlem świetne porównanie tych telewizorów, ale znów nie moge wkleic linka.
    Wpisz sobie RTINGS.com i Sony X950G vs Samsung Q70/Q70R QLED

Daj znać czy cos cie przekonało do wyboru. Ja dalej jestem pomiedzy.
    PAM2019
    Level 8  
    Dzięki! Widziałem już to porównanie. I co z niego wyczytałeś? :)
    Ryszard49
    Level 37  
    Porównywalne, ale to dwie inne bajki. Sony Android, Samsung TIZEN. Poza tym to jakbym miał kupować z wyższej półki to OLED a nie jakąś hybrydę QLED.
    MichalZZZ
    Level 4  
    PAM2019 wrote:
    Dzięki! Widziałem już to porównanie. I co z niego wyczytałeś? :)

Haha, że Samsung ma wiecej punktow jezeli chodzi design :)))

A tak na serio, to jeszcze, że Samsung jest lepszy do gier, PC, filmow i ma lepszy HDR co jest dla mnie bardzo istotne. Na reszcie sie nie znam.
    PAM2019
    Level 8  
    Czyli na to wygląda, że SAMSUNG jest lepszą opcją?
    Ryszard49
    Level 37  
    Sony wspaniale współpracują z PlayStation.
    MichalZZZ
    Level 4  
    A z PC ??? Bo telewizor bedzie mi służył również jako monitor. Podepne pod niego dwa laptopy. Oba z bardzo dobrymi kartami graficznymi. Chcialbym zeby gry chodziły mozliwie jak najlepiej, miały jak najlepsze parametry.
    PAM2019
    Level 8  
    Michał! Podjadę jeszcze do jednego sklepu i spróbuję to ogarnąć. Dam znać jakie wnioski ... ;)
    MichalZZZ
    Level 4  
    Pięknie dziękuję, bylbym Ci wdzieczny, bo ja nie mam mozliwosci zobaczenia tych tv na żywo.
    Janusz_kk
    Level 34  
    Ja bym polecał Panasonica, bardzo dobre menu nic się nie wiesza jakość obrazu także,
    wiem bo mam. Modeli nowych nie znam więc typu nie podam, ale co firma to firma,
    robi je od dawna i doświadczenie ma.
    MichalZZZ
    Level 4  
    Jakiego Panasonica?
    Janusz_kk
    Level 34  
    Masz na szybko 55" oleda 4k z podstawką więc na każdej szafce zmieścisz
    mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-55fz800e?utm_source=skapiec&utm_medium=cpc&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml

Dodano po 1 [minuty]:

A tu masz za 3600 zwykłego led-a Panasonic TX-55FX780E
    PAM2019
    Level 8  
    Michale! Byłem w kolejnym sklepie stacjonarnym RTVeuroAGD i kolejna osoba polecała zakup tego Sony KD-XF9005, który wisiał obok Samsunga, Philipsa, Panasonica i LG i żaden z nich nie miał takiej bieli, naturalnych kolorów i wyrazistości, jak właśnie Sony. Różnica w obrazie jest naprawdę widoczna. I widać to wtedy, kiedy Sony wisi obok innych TV. W Samsungu biel nie jest czystą bielą, lecz z odcieniem "szarości" a w Sony biel to biel. Nie mogłem przetestować Androida a konkretniej YouTub'a bo nie mieli podłączenia do Internetu. Ale na zapytanie odnośnie wieszania się itp. otrzymałem odpowiedź, że to też zależy od jakości i szybkości internetu, jeśli ma powyżej 25Mb/s to nie powinno nic się wieszać.

Odnośnie Panasonica to miałem właśnie zwykłego LED'a z serii TX i były straszne problemy z matrycą, które doprowadziły do tego, że zgasła i przestała działać. Żeby Panasonic mógł dalej działać to trzeba ją wymienić na nową, co jest nieopłacalne. Dlatego się tu znalazłem, bo chcę wybrać coś naprawdę dobrego. Panasonic robił najlepsze plazmy i nikt ich nie przebił i pewnie nie przebije ale na tym koniec...

Zatem wybór Sony KD-XF9005 wydaje się być racjonalnym rozwiązaniem :)
    Ryszard49
    Level 37  
    PAM2019, napisał:
    Quote:
    Ale na zapytanie odnośnie wieszania się itp. otrzymałem odpowiedź, że to też zależy od jakości i szybkości internetu, jeśli ma powyżej 25Mb/s to nie powinno nic się wieszać.

Tu nie chodzi o szybkość transmisji internetu a o zawieszanie się systemu operacyjnego Android. Dzisiaj nie korzystałem z aplikacji i zero zawieszenia.
    Tak jak napisałeś jakość obrazu powala.
    PAM2019
    Level 8  
    Ryszard49 wrote:
    Ludwik XVI, mam Sony KD55XF 9005 i cały czas jest problem z androidem.

Zastanawia mnie tylko to co napisałeś wyżej... Wynika z tego, że problemy z systemem Android w tym modelu są permanentne. Skoro to nie jest kwestia transferu internetu tylko systemu to na to wygląda, że model XF jest niedopracowany...
    Ryszard49
    Level 37  
    PAM2019, na dzień dzisiejszy we wszystkich modelach SONY jest wgrany ten sam system operacyjny Android™ w wersji 8.0 Oreo.
    Taki pierwszy przykład, wybieramy na pilocie APPS, możemy z tego wyjść naciskając BACK. Przyciskamy HOME i już z tej opcji nie możemy wyjść przyciskając BACK. W obu przypadkach wchodzimy w opcje aplikacji. Jeżeli nie korzystamy z aplikacji system pracuje w miarę stabilnie. Mamy z tyłu telewizora przycisk do resetu, jeżeli to nie pomoże, wyjmujemy wtyczkę od telewizora z gniazdka na kilka minut i po włożeniu, Android uruchamia się i wszystko wraca do normy.
    MichalZZZ
    Level 4  
    Dlatego ja mimo wszystko wciąż sie skłaniam ku Samsungowi. Żona by mnie z torbami puscila jakbym wydal tyle kasy na telewizor, ktory sie zawiesza. Oczywiscie nie skreslam jeszcze Sony, bo tv mi sie podoba i kolega @PAM2019 tez swoje zrobil piszac, ze na żywo jest wow, ale mam duze obawy co do tego systemu.

@PAM2019 , pytales moze ktory bedzie lepszym wyborem jak podlacze do niego komputer/laptopa?
    PAM2019
    Level 8  
    Ryszard49 wrote:
    Jeżeli nie korzystamy z aplikacji system pracuje w miarę stabilnie. Mamy z tyłu telewizora przycisk do resetu, jeżeli to nie pomoże, wyjmujemy wtyczkę od telewizora z gniazdka na kilka minut i po włożeniu, Android uruchamia się i wszystko wraca do normy.

Czy to nie brzmi trochę absurdalnie? Mamy SmartTV - i jeżeli nie korzystamy z aplikacji system pracuje w miarę stabilnie... czyli jednak nie do końca płynnie... Tak to rozumiem.
    Czyli zawieszanie tego TV polega na tym, że żadnym przyciskiem na pilocie nie możemy wyjść z aplikacji tylko trzeba zrobić RESET?

Dodano po 4 [minuty]:

MichalZZZ wrote:
    pytales moze ktory bedzie lepszym wyborem jak podlacze do niego komputer/laptopa?

Sorki. Zapomniałem o tym napisać. Rzekomo nie ma problemu z podłączeniem sprzętu do Sony. Pytałem o podłączenie laptopa, telefonu i konsoli i nie powinno być problemów.

Dodano po 2 [minuty]:

Ok. To może inaczej. Jak oceniacie w skali od 1 do 10 TV: SONY-KD XF9005 i SAMSUNG QLED Q70R?
    Ryszard49
    Level 37  
    Dzisiaj sprawdziłem NETFLIX-a. Uruchamiałem z przycisku NETFLIX, APPS oraz HOME. Nie wiem jaki jest cel żeby tą jak i inne aplikacje uruchamiać z trzech poziomów. Nic się nie dzieje jak wychodzimy do TV przyciskając na pilocie przycisk TV. Czyli NETFLIX-a mam opanowanego.
    Żeby mieć pełen obraz trzeba by było do dyskusji zaprosić innych użytkowników tego modelu.
    Trzeba sprawdzić jak zachowuje się przy sygnale z kablówki poprzez moduł warunkowego dostępu, sygnale z kablówki poprzez dekoder, wtedy sygnał idzie poprzez złącze HDMI, trzeba by też sprawdzić jak zachowuje się przy korzystaniu z sygnału DVB-T.
    Quote:
    Czyli zawieszanie tego TV polega na tym, że żadnym przyciskiem na pilocie nie możemy wyjść z aplikacji tylko trzeba zrobić RESET?

Tak.
    PAM2019
    Level 8  
    Ok. To może inaczej. Jak oceniacie w skali od 1 do 10 TV: SONY-KD XF9005 i SAMSUNG QLED Q70R?

Dodano po 58 [sekundy]:

MichalZZZ wrote:
    pytales moze ktory bedzie lepszym wyborem jak podlacze do niego komputer/laptopa?

Sorki. Zapomniałem o tym napisać. Rzekomo nie ma problemu z podłączeniem sprzętu do Sony. Pytałem o podłączenie laptopa, telefonu i konsoli i nie powinno być problemów.
    Ryszard49
    Level 37  
    PAM2019, żeby ocenić trzeba mieć oba odbiorniki i testować przez dłuższy czas. Niemożliwością jest przetestowanie zachowania wszystkich aplikacji choćby z tego względu że niektóre są płatne.
    Nie wiadomo jak system Samsung TIZEN jest kompatybilny z urządzeniami peryferyjnymi.
    PAM2019
    Level 8  
    Ryszard49 wrote:
    Niemożliwością jest przetestowanie zachowania wszystkich aplikacji choćby z tego względu że niektóre są płatne.

Nie chodzi o testowanie wszystkich aplikacji. Do codziennego użytku będzie używany Netflix i YouTube. I jak w kontekście tych aplikacji radzi sobie SONY?
    Ryszard49
    Level 37  
    Radzi sobie dobrze, pod warunkiem że dobrze wyjdziemy z aplikacji.
    Przykłady wejść:
    NETFLIX:
    APPS:
    HOME:
    Możemy wchodzić w aplikacje z trzech poziomów menu.
    Janusz_kk
    Level 34  
    PAM2019 wrote:
    Michale! Byłem w kolejnym sklepie stacjonarnym RTVeuroAGD i kolejna osoba polecała zakup tego Sony KD-XF9005, który wisiał obok Samsunga, Philipsa, Panasonica i LG i żaden z nich nie miał takiej bieli, naturalnych kolorów i wyrazistości, jak właśnie Sony.

Człowieku, jakości matrycy sie nie ocenia po bieli a po dynamice kolorów podstawowych, biel zależy od tego jaki tryb pracy matrycy jest wybrany.
    To że panasonic miał inna biel nic nie znaczy. Poza tym ocenianie obrazu w pełnym oświetleniu to idiotyzm.

Dodano po 6 [minuty]:

MichalZZZ wrote:
    tez swoje zrobil piszac, ze na żywo jest wow, ale mam duze obawy co do tego systemu.

Ale nie zapominaj o tym że w sklepie obrazy sa wykręcone na maksa, w domu tak nie będziesz oglądał,
    prosty przykład plazm, w sklepie nie dałbyś za nią piątki bo tak marnie wyświetla ale w domu
    wieczorem bije wszystkie inne lcd na głowę. Teraz już nie ma plazm (a szkoda) ale lcd-ki potrafią
    się sporo różnić, trzeba patrzeć na kąty widzenia, na czerń, to są te elementy które potem w domu
    będą mieć największe znaczenie, no i oczywiście obsługa, akurat oglądałem parę tv i menu panasonica jest jedno z lepszych
    a no przeciwnym biegunie postawiłbym toschibę, tak skopanego menu dawno nie widziałem.
    Ryszard49
    Level 37  
    W telewizorach LCD, występuje zjawisko cloudingu, Sony w modelach XF9005 zrobiło podświetlenie strefowe i tym samym to zjawisko zostało wyeliminowane. Co do menu to nikomu w pełni się nie dogodzi. Wystarczy popatrzeć na ostatnie zmiany w odbiornikach Sony, gdzie widać jak wszystko zmierza w kierunku pełnego zadowolenia użytkowników. Teraz nawet starsze odbiorniki (2016) mogą pobrać aktualizację przygotowaną pod kątem tych starszych odbiorników. Czyli jest pełne wsparcie a to się liczy.