Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia DSG - Buczy skrzynia na postoju

11 Paź 2019 17:34 258 4
  • Poziom 14  
    Witam,

Skoda 1.4 150KM DSG - przebieg 99tyś

Od jakiegoś czasu zaczął pojawiać się dziwny dźwięk - takie buczenie. Dźwięk wydobywa się spod czarnej obudowy skrzyni (tam chyba znajduje się mechatronika). Skrzynia działa prawidłowo tylko BUCZY nawet na zapłonie przez kilka sekund i powtarza się to cyklicznie.

Ktoś ma pomysł co to może być??
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Pod tą pokrywą jest mechatronika, a w niej pompa oleju, która stale lub cyklicznie napełnia akumulator olejem w zależności od zapotrzebowania. Skoda Octavia DSG - Buczy skrzynia na postoju
  • Poziom 14  
    Tylko kolega ma identyczna i takich odgłosów nie ma... U mnie też się zaczęły niedawno...

EDIT: ASO stwierdziło że do wymiany cała mechatronika. Dam znać czy pomogło po wymianie.

EDIT2: Po wymianie mechatroniki cisza. Czyli problem rozwiązany.
  • Poziom 14  
    wymiana mechatroniki.
  • Poziom 14  
    Moja radość trwała 2 tygodnie i ok 2tyś km. Jechałem autostradą na 7 biegu coś strzeliło i zostały tylko parzyste biegi. Śmierdziało spod maski spalenizną. Prawdopodobnie rozsypało się sprzęgło...

Czy mogło mieć to związek z wymianą mechatroniki?? Serwis trzyma już samochód ok tygodnia - mieli wyciągać skrzynię w piątek ale się nie odezwali jeszcze jaka diagnoza.