Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1.9d WD8 - nierówna praca silnika

12 Paź 2019 00:06 315 6
  • Poziom 3  
    Witam.
    Silnik nierówno pracuje i strasznie dymi, szary niebieski dym (nie spalone paliwo)
    Wtryski brałem z drugiego samochodu taki sam na chodzie i nic, dalej to samo, świece git.
    Myślałem że może rozrząd i tak był do wymiany, więc pompa na blokadę wałek też wal pierwszy tłok w GMP dalej nic już nie wiem, teraz brać się za pompę czy za głowicę i zawory do roboty?
    Jeszcze kompresję zmierzę w wolnej chwili, może będzie wiadomo. Aaa i błąd jaki miałem to czujnik wału i nie pokazuje obrotów, zmieniłem i dalej obrotów nie ma. Wydaje się prosty silnik. A już zgłupiałem przy nim.
  • Poziom 3  
    Pomoże ktoś?
  • Poziom 35  
    Wał też ma blokadę na kole zamachowym.
  • Poziom 3  
    Tak wiem też ustawiłem i teraz za to dzieje się coś innego jak chodzi na wolnych obrotach to jest ok ale dodajesz gazu do 2000-2500 tyś i zaczyna szarpać silnikiem i czarny szary ciemny dym
  • Poziom 3  
    Pompa lucas A zawór kata wtrysku wymieniał chlopaczek co pompy robi i ustawiłem odpala od strzała równo chodzi tylko przy obrotach faluje Aaa i jakbym nie ustawił koła na pompie to pokazuje mi komputer kat wtrysku -10°