Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV: Sony KD-XF9005 czy Samsung QLED-Q70R?

12 Paź 2019 06:54 1521 43
  • Poziom 6  
    Dzień dobry!

Niestety zepsuł się stary TV i muszę kupić nowy, dlatego mam do Was pytanie, który z tych 65" telewizorów jest lepszy w Waszej ocenie?

Telewizor SONY KD-65XF9005
    lub
    Telewizor QLED SAMSUNG QE65Q70RAT

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie :)
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Wybrałbym Samsunga ze względu na stabilniejszy system Tizen. Choć Android ma większe możliwości.
    Technologicznie to bardzo podobne tv. Sony ma lepszą jasność HDR. Oba z FALD, 120Hz, VA.
  • Poziom 6  
    Czy to prawda, że Sony ma ładniejszy obraz niż Samsung? W sensie, że kolory w Sony są bardziej naturalne a w Samsungu bardziej "landrynkowe" "teatralne"?
  • Computer Controls
  • Poziom 6  
    Widziałem dzisiaj Sony KD-XF9005, który wisiał obok Samsunga, Philipsa, Panasonica i LG i żaden z nich nie miał takiej bieli, naturalnych kolorów i wyrazistości, jak właśnie Sony. Różnica w obrazie jest naprawdę widoczna. I widać to wtedy, kiedy Sony wisi obok innych TV. W Samsungu biel nie jest czystą bielą, lecz z odcieniem "szarości" a w Sony biel to biel.
  • Poziom 19  
    PAM2019 napisał:
    Widziałem dzisiaj Sony KD-XF9005, który wisiał obok Samsunga, Philipsa, Panasonica i LG i żaden z nich nie miał takiej bieli, naturalnych kolorów i wyrazistości, jak właśnie Sony. Różnica w obrazie jest naprawdę widoczna. I widać to wtedy, kiedy Sony wisi obok innych TV. W Samsungu biel nie jest czystą bielą, lecz z odcieniem "szarości" a w Sony biel to biel.

Pytanie brzmi jakie ustawienia miał każdy z nich? Bo to jest ważne. Chyba że dostaniesz piloty i się pobawisz ustawieniami - wtedy być może określisz, który najładniej dla Ciebie świeci. Pamiętaj też ze oświetlenie w sklepie jest inne niż masz w domu - to też może mieć znaczenie.
  • Poziom 6  
    ikarus78 napisał:
    PAM2019 napisał:

Pytanie brzmi jakie ustawienia miał każdy z nich? Bo to jest ważne. Chyba że dostaniesz piloty i się pobawisz ustawieniami - wtedy być może określisz, który najładniej dla Ciebie świeci. Pamiętaj też ze oświetlenie w sklepie jest inne niż masz w domu - to też może mieć znaczenie.

Dziękuję za odpowiedź. We wszystkich modelach były ustawienia fabryczne obrazu. Miałem piloty w ręku i testowałem. Widziałem obrazy przy pełnym świetle i przy zgaszonym świetle więc mogłem pozwolić sobie na powyższą ocenę.

Jednak skłaniam się ku Samsungowi QLED Q70 RAT, gdyż ma także piękny obraz i ta czerń w porównaniu do Sony robi wrażenie. A przede wszystkim system Tizen, który chodzi szybciej niż Android w Sony.
  • Poziom 10  
    Ludwik XVI napisał:
    Wybrałbym Samsunga ze względu na stabilniejszy system Tizen. Choć Android ma większe możliwości.
    Technologicznie to bardzo podobne tv. Sony ma lepszą jasność HDR. Oba z FALD, 120Hz, VA.

Przyłączam się do tematu. Czyli uważasz, że Samsung jest lepszy? To prawda, że ten model Sony (XF9005) ma ładniejsze nasycenie barw niż Samsung?
  • Poziom 7  
    Również ciekawi mnie porównanie. Sam rozważam te modele, bo zasięgnięciu opinii na forum (jedynie w mniejszym formacie), ale nie miałem do tej pory możliwości porównania tych telewizorów obok siebie. Sony wydaje mi się, że mega dobrze daje radę z obrazem niższej jakości, Samsung natomiast świetnie radzi sobie z czernią, tyle z obserwacji na żywo (bez zestawienia obok siebie). Z porównań 1:1 w Internecie mam wrażenie, że Samsung ma trochę większy lag + odrobinę mniej ostry obraz.

Ostatecznie, czy ma znaczenie, który z tych telewizorów się wybierze? Czy to tylko kwestia decyzji Tizen vs Android? Może jest jakaś kwestia, która różnicuje te telewizory (bardziej o wady mi tutaj chodzi)?
  • Moderator RTV Co kupić
    mordip napisał:
    To prawda, że ten model Sony (XF9005) ma ładniejsze nasycenie barw niż Samsung?

Po kalibracji barwy praktycznie identyczne.
    Ja chyba raczej poszedłbym w Samsunga. Jak SmartTV bez znaczenia to wtedy raczej Sony, że względu na HDR.
  • Poziom 10  
    Ludwik XVI napisał:
    Jak SmartTV bez znaczenia to wtedy raczej Sony, że względu na HDR.
    Nie do końca to rozumiem... Czy możesz trochę jaśniej?
  • Poziom 35  
    Sony, KD55XF9005 ma pamięć wbudowaną 16 GB. Po ostatniej aktualizacji menu wygląda przyzwoicie nie mniej zawiesza się ale jak zauważyłem tylko przy pracy z modułem Cam. Z dekoderem podłączonym przez HDMI pracuje prawidłowo. Nie sprawdzałem z sygnałem TV naziemnej DVB-T.
  • Poziom 10  
    Ludwik XVI napisał:
    Android TV na 2GB RAM działa marnie. Wolno i się zawiesza jak zainstalujesz kilka apek.

Sony ma 2GB czy 16GB?

Dodano po 3 [minuty]:

Ryszard49 napisał:
    Sony, KD55XF9005 ma pamięć wbudowaną 16 GB. Po ostatniej aktualizacji menu wygląda przyzwoicie nie mniej zawiesza się ale jak zauważyłem tylko przy pracy z modułem Cam. Z dekoderem podłączonym przez HDMI pracuje prawidłowo. Nie sprawdzałem z sygnałem TV naziemnej DVB-T.

Czyli jeśli chodzi o podłączenie kablówki nie z dekodera tylko z modułu CAM, to TV będzie się zawieszać? Tak to rozumieć...
    To jaki w Twojej ocenie TV będzie lepszym wyborem SONYXF9005 czy Samsung Q70R? (obraz, płynność działania itp.).

Dodano po 5 [minuty]:

Ok. Panowie :) Każdy z Was pisze na temat zalet i wad poszczególnych modeli TV. Jednak gdybyście mieli dokonać zakupu TV, to który z tych dwóch byście wybrali: Sony XF9005 czy Samsung Q70R???
    Przede wszystkim chodzi o to, aby telewizor dobrze sobie radził z sygnałem z kablówki (moduł CAM) a Smart TV działał w miarę płynnie.
  • Poziom 10  
    A mam jeszcze jedno pytanie. W sieciówkach zauważyłem obniżki cen... Sony KD-65XG9505 (model z 2019) jest w cenie Samsunga 65Q70R przed jego obniżką. W tej sytuacji, który z tych modeli byście wybrali: Sony czy Samsung?
  • Moderator RTV Co kupić
    Tu już raczej poszedłbym w KD-65XG9505. Podoba mi się obraz w tym modelu, no i w końcu jest 3GB RAM.
    Na 3-4 lata wystarczy.
  • Poziom 10  
    Wow. Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli ten model Sony będzie lepszy od Samsunga Q70R?
    A czy wiesz, jak tutaj działa system... Czy się wiesza? Czy korzystanie z modułu CAM też jest problematyczne jak w XF9005?
  • Moderator RTV Co kupić
    mordip napisał:
    A czy wiesz, jak tutaj działa system... Czy się wiesza?

Bawiłem się nim godzinkę i był stabilny nawet z Kodi. No ale trzeba by chwilę poczekać aby pojawiły się opinie ludzi po kilku tygodniach użytkowania.

mordip napisał:
    ? Czy korzystanie z modułu CAM też jest problematyczne jak w XF9005

Nie wiem. Nie mam modułu cam.
  • Poziom 10  
    Ok. Dzięki za info. Ale w tej konfiguracji, gdybyś miał dokonać zakupu, to wybrałbyś Sony niż Samsunga Q70?
  • Poziom 10  
    Aaa ok sorki.... Wszystko jasne 😁 Dzięki i pozdrawiam 😁
  • Poziom 10  
    Czy to prawda, że obraz w Sony XG95 oddaje więcej szczegółów niż w Samsungu Q70R?
  • Moderator RTV Co kupić
    Nie, to nieprawda.
    Choć dzięki wyższej jasności w trybie HDR, w teorii jest możliwość zobaczenia więcej detali w cieniach.
    No ale to teoria - taki już trochę onanizm obrazowy. Nieuzasadniony w tej półce telewizorów.
  • sprzedawca - konsultant
    Żaden Android się nie zawiesza.
    Żaden !
    Możesz instalować aplikacje jak chcesz , jak zapełnisz pamięć to po prostu Ci ich nie przyjmie ale się nie zawiesza.
    Próbowałem setki razy na testach i zawsze jest tak samo.
    Sony ma zdecydowanie więcej aplikacji.
    Obydwa grają bardzo dobrze
    Samsung jest za 5542 zł , Sony za 5499 zł
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Możesz instalować aplikacje jak chcesz , jak zapełnisz pamięć to po prostu Ci ich nie przyjmie ale się nie zawiesza.

Ty kompletnie nie rozumiesz jak działa Android czy jakikolwiek inny system operacyjny. Nie odróżniasz ani nie znasz funkcji pamięci RAM i Storage (dowolnejl
    Takie porady są nie tylko niekompetentne ale wręcz szkodliwe.
  • Poziom 35  
    LOCOLOCO, napisałeś że żaden Android się nie zawiesza, u mnie się zawiesza i to wiem nawet przy użyciu jakiej kombinacji wyjść z aplikacji względnie programu. Jak chyba wiesz z aplikacji można wyjść z kilku podpoziomów, nie zamknij Netflixa i wyjdź do programu przyciskiem TV na pilocie i zawiecha. Druga sprawa to zauważyłem brak zadowalającej współpracy z modułem Cam. Przy szybkim korzystaniu z przyciski GUIDE,TV, Back, moduł po prostu nie wyrabia. Ale można korzystać z dekodera.
  • Poziom 10  
    Bawiłem się Sony i Samsungiem i odniosłem takie wrażenie, jakby Samsung szybciej reagował na przyciski... Panowie! Mam jeszcze jedno pytanie? Sony XG9505 czy Samsung QLED Q80R? Który z tych dwóch modeli byście wybrali?
  • Poziom 10  
    Dziekuje Tobie za szybka odpowiedz i przeslane informacje. Mam opory przed Androidem... Chociaz dostrzegam roznice w obrazie w Sony. Mysle, ze oddaje wiecej szczegolow. Boje sie tego, ze po zakupie TV bedzie dzialac dobrze, a po 3 latach Android zrobi swoje i bedzie spowalniac tego Sony...