Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator mocy do kątówki, nie działa.

12 Paź 2019 11:40 129 3
  • Poziom 12  
    Witam forumowiczów.
    Zrobiłem sobie do szlifierki kątowej na podstawie tego AR132 Regulator mocy 230V 4kW, i zmieniłem trochę płytkę, żeby dopasować ją do innej, większej obudowy. Zrobiłem wszystko, płytkę mi wytrawili, umieściłem wszystkie elementy, podłączyłem i ... cisza, nic się nie dzieje. Na wejściu jest napięcie 230V, a na wyjściu już nic nie ma. Nie wiem co jest tego przyczyną. To jest moja pierwsza płytka na napięcie 230V i jak na razie, to jest za duże wyzwanie dla mnie, żeby badać, a w dodatku nie wiem gdzie, co i jak.
    Zrobiłem zrzuty, jak wygląda schemat oryginał, w eagle i płytka z PCB z elementami.
    Czy nie zrobiłem gdzieś jakiegoś błędu?
    Janusz
    Regulator mocy do kątówki, nie działa. Regulator mocy do kątówki, nie działa. Regulator mocy do kątówki, nie działa.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 33  
    I kolega założył bezpiecznik 0,2 A do tej szlifierki? Trochę przymały. Proponuję założyć większy, stosowny do zadanego obciążenia/moc wylicza się z wzoru P=UxI/ wstępny rozruch zrobić na np.żarówce dużej mocy.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 12  
    Tam jest błąd przy opisie bezpiecznika, założony jest 8A
  • Poziom 33  
    L -wejście , wyjście- podłączasz do obwodu z bezpiecznikiem.N podajesz na obwód w którym pracuje triak.Zasilanie dajesz na in2/według twojego schematu/. Obciąż wyjście żarówką, i pomierz napięcia na kondensatorach C3,C4.