Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Budowa ładowarki samoróbki - pomoc w hydraulice

12 Paź 2019 20:44 189 6
  • Poziom 2  
    Witajcie forumowicze! Jestem nowy na forum, nie zbyt ogarniam, to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Na pewno wkrótce nauczę się poruszać po forum. Ale do sedna. Tak jak w temacie. Chcę zbudować ładowarkę przegubową do obsługi głównie zwierzą w gospodarstwie i dźwigania różnych rzeczy. Potrzebuję pomocy w hydraulice. Ale nie takiej jak podłączyć tłok do rozdzielacza bo aż tak zielony nie jestem. Chcę aby ładowarka miała napęd hydrauliczny. Potrzebuję tu porady i wskazówki. Czy silnik hydrauliczny SMS 200 o mocy max 11kw i 350 obr/min max i 400Nm momentu będzie nadawał się do napędu? Miałby być podłączony bezpośrednio do mostu zamiast wału napędowego tak jak to zwykle bywa. I pytanie czy dwa mosty to dwa takie silniki i czy bezpośrednio czy jeszcze przez zębatki z łańcuchem aby pomniejszyć prędkość i zwiększyć moc? Jaką do dwóch takich była by potrzebna pompa? Ich chłonność to 200cm i 75l/min. Planuje dwie pompy jedna napęd druga wszystkie funkcje ładowarki. Co jeszcze muszę mieć aby jeździło? Czy sam rozdzielacz starczy aby sterować przód tył i w dodatku im bardziej go wychylę to prędkość wzrośnie czy jeszcze coś potrzeba? Także tyle. Koledzy i koleżanki forumowicze ratujcie radą.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    A tak łopatologicznie punkt po punkcie wypiszesz mi co potrzeba? Ja to wrzucę do portalu kupna sprzedaży i sprawdzę jak by to wyszło cenowo. Po prostu po przecinku po kolei wypisz np pompa o zmiennej wydajności, zawór, rozdzielacz...i tak dalej aż do silnika. W ten sposób będę mógł sprawdzić ceny części. Z góry dziękuję
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dwa most to dwa silnik lub jeden i połączenie mostów wałem. Maszyna ma być łamana w połowie więc nie potrzebuje centralnego mechanizmu różnicowego. I tak to się robi w dorosłych ładowarkach silnik z przekładnia w jednym moście a do drugiego idzie wał napędowy.
  • Poziom 2  
    Nie wiedziałem że to może być aż taki koszt o jakim kolega mówi. Co do samej budowy to z tym nie mam problemów, tylko ta hydraulika taka pięta Achillesa, ale nie taka prosta tylko właśnie taka gdzie już potrzeba więcej elementów. Nie sądziłem że może to być aż tak skomplikowane zwłaszcza że na YT pełno takowych pojazdów z napędem hydraulicznym i jakoś jeżdżą.

Dodano po 8 [godziny] 29 [minuty]:

Skoro nie ma innych pomysłów na rozwiązanie problemu napędu hydraulicznego to uważam temat za zamknięty. Będę próbował sam. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie sprawą.
  • Poziom 2  
    Nie wiedziałem że to może być aż taki koszt o jakim kolega mówi. Co do samej budowy to z tym nie mam problemów, tylko ta hydraulika taka pięta Achillesa, ale nie taka prosta tylko właśnie taka gdzie już potrzeba więcej elementów. Nie sądziłem że może to być aż tak skomplikowane zwłaszcza że na YT pełno takowych pojazdów z napędem hydraulicznym i jakoś jeżdżą.

Dodano po 8 [godziny] 29 [minuty]:

Skoro nie ma innych pomysłów na rozwiązanie problemu napędu hydraulicznego to uważam temat za zamknięty. Będę próbował sam. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie sprawą.

Dodano po 1 [minuty]:

Brak rozwiązania