Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer carrozzeria avic-ZH9900 - język japoński + nie działa kamera cofania

12 Paź 2019 21:31 255 3
  • Poziom 9  
    Radio (a raczej kombajn) jak w temacie. Największym problemem jest j. japoński przy którym wszystko klika się na chybił/trafił - czy jest szansa na zmianę języka na bardziej zrozumiały? Poza tym nie włącza się kamera cofania. Radio działa na niższych częstotliwościach (<82MHz) więc też to przestrojenia, ale to późniejszy temat. Na razie mogę odtworzyć tylko CD - po włożeniu sama się odpala. Navi też nie działa, chociaż wyświetla jakiś screen z japońskiego ronda (w załączniku). Proszę o pomoc przede wszystkim z tym językiem.
  • Poziom 38  
    Pasuje tam sprawdzić ustawienia emulatora Can, niestety instrukcja też po japońsku, oprócz sygnału wstecznego powienien po Canie czytać kierownicę, a tego nie robi. Ten emulator Can ma na liście R230 i teoretycznie obsługuje kierownicę, zapłon, wsteczny w automacie i chyba jeszcze prędkość i światła.
  • Poziom 9  
    ladamaniac napisał:
    Pasuje tam sprawdzić ustawienia emulatora Can, niestety instrukcja też po japońsku, oprócz sygnału wstecznego powienien po Canie czytać kierownicę, a tego nie robi. Ten emulator Can ma na liście R230 i teoretycznie obsługuje kierownicę, zapłon, wsteczny w automacie i chyba jeszcze prędkość i światła.

Ok, ale nie jestem pewien czy moja zaawansowaność pozwoli mi "sprawdzić ustawienia emulatora Can". Czy mógłbym prosić jakąś instrukcję? Czy w nim jest szansa na zmianę języka interfejsu?
  • Poziom 38  
    Masz tam emulator/ dekoder Can BIF MB19L, niestety instrukcja jest też po japońsku. Jak znajdę, to podrzucę. Jest tam 8 switchy do konfiguracji, 5,6 i 7 są do wyboru modelu auta, pozostałych nie rozgryzłem.
    Co do zmiany języka, też jest problem. Taki model nie istnieje... to znaczy wygląda że to produkt JDM i instrukcja tylko w języku japońskim. Na pewno można go podłączyć do kompa i aktualizować soft, ale nie wiem nic poza tym.
    Niektóre pdf-y do tego sprzętu zą zablokowane do edycji i nie można nawet skopiować do tłumacza.

Tu jest link do emulatora

https://www.pb-jp.com/products/BIF-MB19L_Manual_A.pdf