Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer carrozzeria avic-ZH9900 - język japoński + nie działa kamera cofania

jasiek_b 12 Oct 2019 21:31 1245 3
    jasiek_b
    Level 10  
    Radio (a raczej kombajn) jak w temacie. Największym problemem jest j. japoński przy którym wszystko klika się na chybił/trafił - czy jest szansa na zmianę języka na bardziej zrozumiały? Poza tym nie włącza się kamera cofania. Radio działa na niższych częstotliwościach (<82MHz) więc też to przestrojenia, ale to późniejszy temat. Na razie mogę odtworzyć tylko CD - po włożeniu sama się odpala. Navi też nie działa, chociaż wyświetla jakiś screen z japońskiego ronda (w załączniku). Proszę o pomoc przede wszystkim z tym językiem.
    ladamaniac
    Level 39  
    Pasuje tam sprawdzić ustawienia emulatora Can, niestety instrukcja też po japońsku, oprócz sygnału wstecznego powienien po Canie czytać kierownicę, a tego nie robi. Ten emulator Can ma na liście R230 i teoretycznie obsługuje kierownicę, zapłon, wsteczny w automacie i chyba jeszcze prędkość i światła.
    jasiek_b
    Level 10  
    ladamaniac wrote:
    Pasuje tam sprawdzić ustawienia emulatora Can, niestety instrukcja też po japońsku, oprócz sygnału wstecznego powienien po Canie czytać kierownicę, a tego nie robi. Ten emulator Can ma na liście R230 i teoretycznie obsługuje kierownicę, zapłon, wsteczny w automacie i chyba jeszcze prędkość i światła.

Ok, ale nie jestem pewien czy moja zaawansowaność pozwoli mi "sprawdzić ustawienia emulatora Can". Czy mógłbym prosić jakąś instrukcję? Czy w nim jest szansa na zmianę języka interfejsu?
    ladamaniac
    Level 39  
    Masz tam emulator/ dekoder Can BIF MB19L, niestety instrukcja jest też po japońsku. Jak znajdę, to podrzucę. Jest tam 8 switchy do konfiguracji, 5,6 i 7 są do wyboru modelu auta, pozostałych nie rozgryzłem.
    Co do zmiany języka, też jest problem. Taki model nie istnieje... to znaczy wygląda że to produkt JDM i instrukcja tylko w języku japońskim. Na pewno można go podłączyć do kompa i aktualizować soft, ale nie wiem nic poza tym.
    Niektóre pdf-y do tego sprzętu zą zablokowane do edycji i nie można nawet skopiować do tłumacza.

Tu jest link do emulatora

https://www.pb-jp.com/products/BIF-MB19L_Manual_A.pdf