Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMV50E10EU/17 - nie można jej włączyć ani wyłączyć

12 Paź 2019 22:00 291 7
  • Poziom 7  
    Witam,

pojawił mi się następujący problem ze zmywarką:
    1. Nie można jej wyłączyć na panelu sterowanie tj. cały czas świeci się dioda aby nastawić program
    2. Zmywarka po nastawieniu programu i naciśnięciu przycisku START mieli przez chwilę po czym piszczy i świeci się kontrolka END.
    3. Wyłączyłem dopływ wody, włączyłem zmywarkę i nie zaświecił się symbol kranika
    4. Wciśnięcie przycisku START po zakończeniu programu pozwala na wybranie następnego programu który kończy się jak w pkt.2

Proszę o pomoc - kupić coś nowego czy walczyć ze sprzętem który ma już 9 lat?
  • Poziom 19  
    Do kupna jeszcze daleko.
    1) Czy słychać pracę pompy wyrzutowej wody?
    2) Przechyl zmywarkę na lewą stronę, patrząc od przodu. Czy wylewa się woda?
  • Poziom 7  
    Mogę się mylić, ale mam wrażenie, że pompy próbują pracować najpierw jedna potem inna po czym następuje koniec programu. Zmywarki nie przechylałem ale w miejscu pod filtrem gdzie normalnie jest woda teraz jest sucho. Sprawdziłem jeszcze czy obraca się wirnik od odpływu wody i jest ok. Zmywarka próbuje odessać wodę potem nabrać i kończy pracę.
  • Poziom 19  
    Pod jakim filtrem jest sucho?
    Czy po pobraniu wody, pompa myjąca rusza, zaczyna pracę czy stoi, czy buczy i nie rusza?
  • Poziom 7  
    Chodziło mi o metalowy filtr po środku zmywarki pod którym jest pompa odprowadzająca wodę - jest tam sucho, ale po zdjęciu zaślepki sprawdziłem czy wirnik się porusza.
    Na chwilę obecną sprawa wygląda następująco:
    1. Przycisk POWER nie działa tj. nie można wyłączyć całkowicie urządzenia
    2. Przyciskiem START można uruchomić zmywarkę oraz zresetować program jednak w momencie gdy program zostanie uruchomiony załącza się jedna pompa następuje chwila ciszy następnie druga pompa buczy po czym zmywarka kończy program i świeci się dioda END.
    3. Jak już wcześniej pisałem nie świeci się dioda kranika nawet w momencie uruchomienia zmywarki gdy zawór wody jest zamknięty.
  • Poziom 19  
    Druga pompa, to zapewne pompa myjąca. Skoro buczy to jest zapewne czymś zapchana. Zdemontować i sprawdzić co uniemożliwia jej pracę.
  • Poziom 7  
    A przyczyną buczenia może być to, że pracuje bez wody ?
  • Poziom 19  
    Nie.
    Bez wody będzie się kręcić.