Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Problem z jakością mojego filmu na Youtube

13 Paź 2019 01:12 429 11
  • Poziom 3  
    Cześć, jestem sefigu i mam bardzo poważny problem z jakością moich filmów na Youtube.
    Ten problem wynika na pewno z mojej niewiedzy, więc proszę was o pomoc moi drodzy przyjaciele.

- Programy i urządzenia do nagrywania:
    Moje video nagrywałem już w 24, 30, 60 klatkach w rozdzielczości 1920x1080p poprzez mój pc oraz na xbox one x poprzez elgato hd60s i uwierzcie mi na słowo że wszystkie surowe nagrania .mp4 wyglądają super. Wszystkiego problemy zaczynają się gdy zaczynam edytować i renderować mój projekt...

- Mój program do edycji i renderowania to Is DaVinci Resolve 16:
    Próbowałem już chyba wszystkich samouczków które są dostępne na youtube odnośnie ustawień projektu, konkretnych kodeków oraz renderowania i nic nie działa. Moja video ma tak słabą jakość że nikt by tego nie chciał ogladać, nawet ja...

Czy może znajdzie się tutaj jakiś fachowiec odnośnie Youtube badź DaVinci Resolve i zechce mi pomóc w tym temacie? Bede bardzo wdzięczny bo próbuje to naprawić to już kilka miesięcy. Odpowiem na wszystkie pytania oraz podam wszystkie specyfikacje jeżeli będziecie chcieli.

Dziękuję bardzo za pomoc!
    Problem z jakością mojego filmu na Youtube

Dodam iż posiadam przykładowe video na moim kanale Youtube ale nie mogę jeszcze tutaj zamieszczać linków, także będę mógł wysłać link na priv.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nie chodzi o rozdzielczość i ilość klatek na sekundę, a o Bit Rate czyli ilość kb na sekundę. Im więcej tym lepszy obraz, ale i plik więcej waży. Z tym pokombinuj młody Padawanie :P.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Ja nagrywam czasem niewielkie filmiki prezentacyjne, nie na Youtube, a są one wykorzystywane przez producenta danych produktów. Moje aktualne ustawienie z Vegasa (najważniejsze 20Mbps max, średnio 14Mbps):

• Poziom 3  
    Tumiwisizm napisał:
    Nie chodzi o rozdzielczość i ilość klatek na sekundę, a o Bit Rate czyli ilość kb na sekundę. Im więcej tym lepszy obraz, ale i plik więcej waży. Z tym pokombinuj młody Padawanie :P.

Kombinowałem już z Bit Rate podczas nagrywania jak i renderowania co skutkowało nadal tą samą dziadowską jakością. Ja wiem że YouTube kompresuje jeszcze raz podczas przesyłania pod swoje wymagania ale żeby aż tak 😀 Za dwie godziny kończę pracę i postaram zrobię konkretny materiał i wstawić tutaj jego preferencje włącznie z wagą pliku, może to nam jakoś pomoże 🤔

Dodano po 1 [minuty]:

prosiak_wej napisał:
    Ja nagrywam czasem niewielkie filmiki prezentacyjne, nie na Youtube, a są one wykorzystywane przez producenta danych produktów. Moje aktualne ustawienie z Vegasa (najważniejsze 20Mbps max, średnio 14Mbps):

Na pewno wezmę to pod uwagę dzięki.
  • Poziom 31  
    Pokaż screena z ustawieniami renderingu, może jest tam jakieś profilowanie. Jak możesz, to nagraj krótki, dynamiczny fragment (jakieś 15 sekund) i przepuść go przez ten program. Zamieść oba pliki - nagrany jak i po wyrenderowaniu.

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. wyślij linka przez PW do swojego jutuba.
  • Poziom 3  
    prosiak_wej napisał:
    Pokaż screena z ustawieniami renderingu, może jest tam jakieś profilowanie. Jak możesz, to nagraj krótki, dynamiczny fragment (jakieś 15 sekund) i przepuść go przez ten program. Zamieść oba pliki - nagrany jak i po wyrenderowaniu.

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. wyślij linka przez PW do swojego jutuba.

Więc tak, zamieszczam wszystkie opcje zaczynając od OBS'a po Rendering a link do konta na YouTube wyślę przez PW.

OBS:

Problem z jakością mojego filmu na Youtube Problem z jakością mojego filmu na Youtube Problem z jakością mojego filmu na Youtube

Waga nagranego pliku i właściwości:

Problem z jakością mojego filmu na Youtube Problem z jakością mojego filmu na Youtube

Właściwości renderowania:

Problem z jakością mojego filmu na Youtube Problem z jakością mojego filmu na Youtube

Wygląd filmu po zrenderowaniu:

Próbowałem już wszystkich opcji nagrywania w OBS. Chociaż myślę że to wszystko wina renderowania, ale tutaj też już wszystkich opcji próbowałem.
  • Poziom 31  
    Czy przed wrzuceniem na YouTube wyrenderowany plik też tak źle wygląda? Może DaVinci nie do końca potrafi zrobić tak, by było ładnie...
  • Poziom 3  
    prosiak_wej napisał:
    Czy przed wrzuceniem na YouTube wyrenderowany plik też tak źle wygląda? Może DaVinci nie do końca potrafi zrobić tak, by było ładnie...

Na surowo wygląda mega, po renderowaniu wygląda mega po przetworzeniu przez YouTube - 💩 Może spróbować przerzucić się na Sony Vegas, zobaczyć jak renderowanie zadziała tam i jak na to zareaguje YouTube
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Yt tak psuje, może dla tych co mają zarobek z nich daję lepszą jakość swojej konwersji?
    Wstawiłem bardzo dobrej jakości a po YT widocznie bieda - no może nie aż tak jak u ciebie ale jednak inny świat.

Przy czym ja testowo zgrałem 1minute bezstratnie 7GB, potem dopiero konwersja do finalnego pliku na YT 223MB wyszło. A YT zrobiło z tego 45MB. Więc nie ma co nawet myśleć o jakości przy takim spadku z 30kbps na chyba 6kbps/s średnio.

Kapke opisałem w temacie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18216422#18216422
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Skoro po wyrenderowaniu jest git, a na jutubie kaszan, to nie mam więcej pytań. Możesz zignorować moją ostatnią wiadomość na PW :)
  • Poziom 3  
    No i kicha haha. Też tak myślałem że Youtube uwala ale nie wiedziałem że aż tyle ;o
    Tymczasem coś innego będę myślał, ale i tak serdeczne dzięki wszystkim za zainteresowanie !
  • Poziom 3  
    No i kicha haha. Też tak myślałem że Youtube uwala ale nie wiedziałem że aż tyle ;o
    Tymczasem coś innego będę myślał, ale i tak serdeczne dzięki wszystkim za zainteresowanie !

Dodano po 52 [sekundy]:

Problem nie do rozwiązania