Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet połączony przez kabel i wifi ale pisze brak internetu

13 Paź 2019 10:42 120 4
  • Poziom 2  
    Witam. Od wczoraj od 18 mam problem z internetem. Po połączeniu sie przez wifi mam na telefonie "połączono,brak internetu" zasieg jest full. W przypadku konsoli podlaczonej na kabel jest tak ze łaczy adres ip a nie łaczy z siecia czyli to samo. Nie mam pojęcia co mam zrobic. Internet jest od mutimedia modem to cisco EPC3010 a ruter ASUS RT-AC750.
    Na załacznikach polazane co sie świeci. Na modemie cisco cały czas mruga "DS" i co jakiś czas po kilka razy "Link" natomiast na ruterze po kilka razy co jakis czas taka jakby planeta "saturn" i wierza wifi "2.4GHz" reszta tu i tu swieci caly czas.Proszę o pomoc :)
  • Poziom 10  
    A dostajesz w lanie prawidłowy adres ip oraz bramę i DNS?
  • Specjalista Sieci, Internet
    A nie możesz zadzwonić do Multimedii?
    Mniejszego zdjęcia modemu już się chyba nie da zrobić. NIC nie widać!
  • Poziom 25  
    Cytat:
    Na modemie cisco cały czas mruga "DS" i co jakiś czas po kilka razy "Link"

Nic nie zrobisz, nie masz połączenia internetu z Multimedii, przy prawidłowym połączeni wszystkie trzy, tzn. US, DS i Link muszą się świecić "ciągle". Dzwoń na infolinię do Multimedii, jak trafi się umny to może Ci się uda, jak nie zgłaszaj usterkę ( czasami informatyki się kapną i transmisja wraca ale dzwoń, może parametry się pogorszyły).
  • Specjalista Sieci, Internet
    @Kacper.N
    jaro41 napisał:
    Nic nie zrobisz, nie masz połączenia internetu z Multimedii

Dokładnie tak - modem nie może zalogować się do sieci DOCSIS, sam nic z tym nie zrobisz.
    Obowiązkowy kontakt z operatorem.