Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Code::Blocks 17.12 dla elektrotechników

13 Paź 2019 16:14 102 2
  • Poziom 1  
    Do czego potrzebny jest Code Block dla Elektrotechników?
    Na studiach kierunek Elektrotechnika jest używany program: Code::Blocks 17.12
    Zastanawia mnie jaki sens ma Ten program dla elektryków, czyli dosłownie jak Code::Block ma pamóc elektrykowi w prayszłosci zawodowej ?
    Powiedzcie mi prostymi słowami najlepiej jakiś przykład zastosowania ale nie zmyslony tylko taki z czym miałeś do czynienia.
    No bo lepiej sie go uczy jeśli sie wie czy ma to zastosowanie w zawodzie.
    Proszę o grzeczna odpowiedz. Jeśli znasz :) [/b]
  • Poziom 14  
    Każdy powinien umieć programować żeby sobie np. ułatwić żmudną i powtarzalną pracę, albo dostosować narzędzia z którymi pracujesz do siebie. Zastosowania w twoim zawodzie raczej to nie ma, ale na przykład osoby które projektują i modelują w blenderze tworzą sobie różnorodne skrpyty które im ułatwiają pracę. Do tego jeszcze nie wiesz czy będziesz pracować w zawodzie :p
  • Moderator
    pajumajuelek14 napisał:

No bo lepiej sie go uczy jeśli sie wie czy ma to zastosowanie w zawodzie.

Zastanawiam się po co w ogóle uczą historii albo geografii.
    Kolego, nie wszystko czego uczą w szkole czy na studiach przydaje się w pracy, ale wielu rzeczy uczą po to, byś w razie wystąpienia godziny "W" potrafił myśleć i kojarzyć, gdyż być może właśnie to się przyda byś ocalił życie.
    Takie jest założenie i nie rób innego, bo sam się dołujesz.
    PS. Sam zakładałem na studiach, że silników prądu stałego nie lubię, więc nie będę się o nich uczył. I po paru latach pracy właśnie tego mi brakło, ze wstydem musiałem przeprosić wtedy skrypt z teorii maszyn elektrycznych i dokształcać się wieczorami.