Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Lifebook S936 - Identyfikacja błysków kontrolki.

13 Paź 2019 18:11 159 10
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Od jakiegoś czasu mam laptop Lifebook S936. Wszystko działa jak należy, ale jak komputer jest wyłączony to kontrolka baterii (środkowa kontrolka) co ok. 2 minuty 3x mrugnie na pomarańczowo, potem na 3s zaświeci się na biało. I tak cały czas.
    Szukałem manuala, ale znalazłem tylko bardzo skąpy i nie widziałem tam tej informacji.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Witam.
    MARCIN.SLASK napisał:
    Wszystko działa jak należy, ale jak komputer jest wyłączony to kontrolka baterii (środkowa kontrolka) co ok. 2 minuty 3x mrugnie na pomarańczowo, potem na 3s zaświeci się na biało.

Na podstawie instrukcji można wnioskować, że bateria z jakiegoś powodu przegrzewa się i nie jest wówczas ładowana.
    Sprawdź baterię programem BatteryMon. Być może któraś sekcja/ogniwo baterii sprawia problemy i przegrzewa się powodując takie zachowanie.
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Ale wtedy nie ładuję.
    Gdy ładowarka podłączona, to świeci się na biało kontrolka obok (2 od lewej).
  • Poziom 37  
    Przepraszam - pomyliłem kontrolki. Ładowanie działa prawidłowo. Co do trzeciej kontrolki (główna bateria), opisana sekwencja błyskowa nie jest udokumentowana w posiadanej przeze mnie instrukcji.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Fujitsu tak mrugają kiedy są zahibernowane.

Wyłącz ten cały hybrydowy start w win10 i po normalnym, pełnym zamknięciu nie powinno już mrugać.
  • Specjalista AGD
    Wyłączyłem hibernację. Zamykam system i bez zmian. Dalej mrugają.
  • Spec od monitorów
    Opisy z płyty gł. podaj?
    * może CP......
  • Specjalista AGD
    lisek napisał:
    Opisy z płyty gł. podaj?
    * może CP......

Zaplombowany (jeszcze na gwarancji sprzedawcy). Więc nie bardzo rozkręcać...
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Zaplombowany (jeszcze na gwarancji sprzedawcy).

To chyba kol. znasz dalszą procedurę postępowania!
  • Specjalista AGD
    Dzisiaj zauważyłem taką sytuację:
    Laptop w hibernacji (przy działającym systemie, zamknięta pokrywa), podłączone ładowanie baterii i normalnie świeci się 2 i 3 kontrolka, a pierwsza mruga. Ale zwróciło moją uwagę następujące zdarzenie: świecą 1,2,3 na biało i mruga kontrolka dysku. Tak z 4-5 minut i potem powróciło do normalnego ładowania.
    Czy przy zamkniętej klepie, system może się wybudzić i np. pobierać aktualizacje?

Jakby był potrzebny opis z Płyty głównej, to mogę już rozkręcić, bo gwarancja się skończyła.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    opis z Płyty głównej, to mogę już rozkręcić, bo gwarancja się skończyła.

NIE potrzeba.

Zasilacz masz ok, (19V – 3.42A 65W ) Link
    FHD Touchscreen Display (1920 x 1080)
    - norm. matryca Sharp LQ133M1JW01 (SHP141B)
    cpu Skylake-U , 6th Gen. + DDR4 RAM max.20GB
    Cytat:
    i5-6200U / or i5-6300U
    i7-6600U

* podzespoły drogie Link

Płyta od i5-6300U, za b. nie widać opisów płyty (tylko sticker z p/nr. Fujitsu Link), nie bardzo wiadomo jaka platforma
    ** płyta Fujitsu

p.s
    Cytat:
    optional port replicator/docking station, costing £99, is also available and adds an extra USB 3.0 port, DVI and DisplayPort connectors.