Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek Peugeot 407 2.0HDI nie zamyka wszystkich drzwi.

Krzysiek87.07 14 Oct 2019 08:02 5691 12
    Krzysiek87.07
    Level 6  
    Witem. Od jakiegoś czasu mam problem z centralnym zamkiem w Peugeot 407 2.0 hdi 2005r. Zamyka się tylko klapa bagażnika i wlew paliwa. Wszystkie drzwi pozostają otwarte. Zlokaliwoawlem uszkodzony czujnik zamknięcia prawych przednich drzwi. Cały czas pokazuje zamknięte drzwi. Po wciśnięciu przycisku słychać przekaźnik ale drzwi się nie zamykają oprócz bagażnika i wlewu.
    Styki na wtyczkach wyczyściłem i sprawdziłem.
    Proszę o jakąś podpowiedź.
    beryas
    Level 30  
    Podepnij pod planeta, jak nic nie pomoze to zapodam schematy calego zamka
    Krzysiek87.07
    Level 6  
    Jeśli możesz to podeślij mi ten schemat.
    Początkowo raz na jakiś czas nie chciał się zamknąć jak by coś nie łączyło więc może to na kablach.
    Krzysiek87.07
    Level 6  
    Schemat pomógł. Znalazłem przewody do zasilania zamków. Podając napięcie na wtyczkę przy bsi z jego pominięciem centralny działa. Czyli kable ok. Myślę że to coś z przekaźniki w module bsi. Planet to pokaże?
    beryas
    Level 30  
    planet nie wiem, ale boxem moze bedziesz w stanie sprawdzic ten parametr w bsi i recznie wysterowac, pozatym bedziesz widzial czy bsi nie wypluwa bledow ktoregos z zamkow.
    Sprawdz czy bsi widzi wszystkie drzwi jako zamkniete, zobacz tez czy masz opcje superblokady bo i ona moze miec cos do tego.
    Krzysiek87.07
    Level 6  
    Przymierzam się do wymiany bsi. Można to zrobić sztuka za sztukę czy trzeba zgrać ustawienia z starego i wgrać w nowy?
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Krzysiek87.07 wrote:
    Przymierzam się do wymiany bsi. Można to zrobić sztuka za sztukę

Nie da się.
    beryas
    Level 30  
    W bsi masz konfiguracje calego pojazdu to raz, dwa masz zaprogramowany kluczyk, tak samo jak w sterowniku silnika.
    Bsi na podmianke to musilbys miec zestaw startowy tj sterownik silnika, bsi i kluczyk.
    Podmiana samego bsi to juz zabawa dla elektronika, zeby zrobic to boxem musialbys miec czyste bsi nowe lub wyczyszczone + pin do kluczy
    Krzysiek87.07
    Level 6  
    A możliwa jest wymiana samego przekaźnika w bsi czy lepiej nie ryzykować?
    beryas
    Level 30  
    Mozliwa, a jestes pewien ze uszkodzony jest przekaznik?
    Krzysiek87.07
    Level 6  
    Tak obstawiam bo jeżeli podam napięcie bezpośrednio na wtyczkę to zamki się zamykają a następnie odwróce polaryzacjie to się otwierają. A jeśli już są zamknięte to po wpięciu wtyczki sponsorem w bsi mogę je otworzyć przyciskiem lub pilotem. Otwieranie działa a zamykanie nie. Jutro będę miał możliwość podpiąć auto do kompa.
    beryas
    Level 30  
    Zanim rozbebeszysz bsi to sprawdz dobrze parametry, bo bsi moze widziec bledne dane z zamkow