Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama wjazdowa sterowana przez RaspberryPi

Karlik1071 17 Paź 2019 11:56 4572 38
    Erbit
    Poziom 35  
    error105 napisał:
    .... Więc brama otwiera się tylko wtedy gdy wyjeżdżam autem, ...

Jak już się chwalimy... bramę otwieram mignięciem świateł drogowych i wiem, że inne auta mogą sobie bezskutecznie migać pod moją bramą.

W furtce domofon IP (czyli w uproszczeniu telefon VoIP) z czytnikiem RFID ;)

[edyta]
    Co do migania światłami przed bramą... oczywiście migam jadąc "drogą osiedlową" nim dojadę do bramy. Sąsiedzi myślą, że ich pozdrawiam więc z radością podnoszą rękę na powitanie... a ja jest taki kawał ch... bo ja tylko otwieram sebie bramę a nie ich pozdrawiam :P
  • PCBway
    stomat
    Specjalista elektryk
    Ja mam bramę otwieraną takimi siłownikami od 2001 roku, poza głośną pracą i ze dwa razy zamarzniętą krańcówką w jednym siłowniku (na szczęście zamarza w pozycji otwartej) nic się z nimi nie dzieje.
    Po 18 latach "służby" wyglądają tak:
    Brama wjazdowa sterowana przez RaspberryPi
  • PCBway
    keseszel
    Poziom 26  
    Ile dałeś za siłowniki? Gdzie kupowałeś? Jak się sprawują? Wiele osób pdradza kupno tanizny na Allegro, ze względu na jakość wykonania. Proponują markowe typu Came i inne, które są dużo droższe.
    Darek0026
    Poziom 18  
    Przerost formy nad treścią. Taka instalacja jest niebezpieczna dla życia i zdrowia. Co będzie gdy dziecko w ostatniej chwili będzie chciało przebiec między skrzydłami i utknie? Czy brama odbije wykrywając przeszkodę? To samo z autem jeśli stanie w świetle bramy. A co gdy komuś utknie kończyna?

Dodam jeszcze że te siłownik powerjack omijam szerokim łukiem :)

Aczkolwiek szanuję.
    coolrob
    Poziom 15  
    Daj znać jak RPi sprawuje się jak będzie -20stC i mniej.
    ACCel
    Poziom 20  
    Te siłowniki to badziewie, zrobiłem sobie kiedyś z nimi, Arduino i odbiornikiem na pilota 433MHz, zestaw do lekkiej bramy. Nie dość że się zacinały w zimie to jeden padł w ciągu roku.
    Mój sterownik miał nawet wykrywanie przeciążenia.

Na Amazonie za 1080zl jest firmowy zestaw z gwarancją 3 lata, regulacją przeciążenia, soft startem/stopem, oraz możliwością podłączenia akumulatorów. SCS Sentinel jakby ktoś szukał.