Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama wjazdowa sterowana przez RaspberryPi

Karlik1071 17 Paź 2019 11:56 4572 38
 • #31
  Erbit
  Poziom 35  
  error105 napisał:
  .... Więc brama otwiera się tylko wtedy gdy wyjeżdżam autem, ...

  Jak już się chwalimy... bramę otwieram mignięciem świateł drogowych i wiem, że inne auta mogą sobie bezskutecznie migać pod moją bramą.

  W furtce domofon IP (czyli w uproszczeniu telefon VoIP) z czytnikiem RFID ;)

  [edyta]
  Co do migania światłami przed bramą... oczywiście migam jadąc "drogą osiedlową" nim dojadę do bramy. Sąsiedzi myślą, że ich pozdrawiam więc z radością podnoszą rękę na powitanie... a ja jest taki kawał ch... bo ja tylko otwieram sebie bramę a nie ich pozdrawiam :P
 • PCBway
 • #32
  stomat
  Specjalista elektryk
  Ja mam bramę otwieraną takimi siłownikami od 2001 roku, poza głośną pracą i ze dwa razy zamarzniętą krańcówką w jednym siłowniku (na szczęście zamarza w pozycji otwartej) nic się z nimi nie dzieje.
  Po 18 latach "służby" wyglądają tak:
  Brama wjazdowa sterowana przez RaspberryPi
 • PCBway
 • #33
  keseszel
  Poziom 26  
  Ile dałeś za siłowniki? Gdzie kupowałeś? Jak się sprawują? Wiele osób pdradza kupno tanizny na Allegro, ze względu na jakość wykonania. Proponują markowe typu Came i inne, które są dużo droższe.
 • #34
  Darek0026
  Poziom 18  
  Przerost formy nad treścią. Taka instalacja jest niebezpieczna dla życia i zdrowia. Co będzie gdy dziecko w ostatniej chwili będzie chciało przebiec między skrzydłami i utknie? Czy brama odbije wykrywając przeszkodę? To samo z autem jeśli stanie w świetle bramy. A co gdy komuś utknie kończyna?

  Dodam jeszcze że te siłownik powerjack omijam szerokim łukiem :)

  Aczkolwiek szanuję.
 • #37
  coolrob
  Poziom 15  
  Daj znać jak RPi sprawuje się jak będzie -20stC i mniej.
 • #39
  ACCel
  Poziom 20  
  Te siłowniki to badziewie, zrobiłem sobie kiedyś z nimi, Arduino i odbiornikiem na pilota 433MHz, zestaw do lekkiej bramy. Nie dość że się zacinały w zimie to jeden padł w ciągu roku.
  Mój sterownik miał nawet wykrywanie przeciążenia.

  Na Amazonie za 1080zl jest firmowy zestaw z gwarancją 3 lata, regulacją przeciążenia, soft startem/stopem, oraz możliwością podłączenia akumulatorów. SCS Sentinel jakby ktoś szukał.