Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

40/43" do średniego pokoju. 1600zł

14 Paź 2019 13:20 174 6
  • Poziom 2  
    Cześć,

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich :)

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2,3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? I tak i tak(narożnik)
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 40/43"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Wifi, Telewizja, czasem laptop
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, Youtube, Piłka nożna, telewizja
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Jeśli już to na konsoli.
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 1600zł

Szukam telewizora na szafkę 110cm, nie znam się na sprzęcie a w sklepach mam wrażenie, że gadają byle coś sprzedać. Celowałem w 40" no i tu moje pierwsze pytanie czy w tej cenie kupię coś konkretnego? Nie mam jakiś wygórowanych wymagań, chciałbym żeby jakość obrazu była na przyzwoitym poziomie, szczególnie przy oglądaniu wieczorem i w nocy. Czytałem jednak opinie osób, że w tej cenie nie ma zbyt dobrych tv. Choć wielkość TV bardzo by mi pasowała jestem w stanie wziąć coś z 43" jeśli rzeczywiście warto. Co myślicie o tych dwóch modelach?:

- Samsung 40" LED UE40NU7182 4K
    - Panasonic TX-40ES400E

Jeden ma FHD, drugi UHD i pytanie co wybrać jeśli głównym źródłem będzie Netflix i Youtube. Mimo, że Panasonic ma FHD jest droższy, czy to kwestia lepszej matrycy?

Z modeli 43" słyszałem, że Philips ma dobry sprzęt, ale nie zagłębiałem się tak w poszukiwania.

Co myślicie? 40" jest bardzo mały wybór i choć wołałbym mieć mniejszy telewizor to jeśli współczynnik ceny do jakości ma być lepszy w jakimś modelu to jestem w stanie wziąć 43". Dziękuję za wszelką pomoc.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Na początek przy tej odległości nie brał bym pod uwagę tv poniżej 43” ze wskazaniem na 49. Panasonic nie. Nie robią dobrych tv. Mało jest modeli do wyboru. Samsung jak najbardziej albo LG.

Dodano po 1 [minuty]:

Na dzisiejsza chwile mało jest treści 4K ogólnie dostępnych. Aczkolwiek nad tv 4k warto się zastanowić.

Dodano po 1 [minuty]:

LG seria um 7000 4k

Dodano po 1 [minuty]:

Albo tańszy lm seria 6000

Dodano po 40 [sekundy]:

Wejdź na stronę LG wpisz 4k i zobaczysz ceny. Matryca przynajmniej ips.
  • Poziom 2  
    A taki model? LG 43UM7400

Nie chce tv wiekszego niz 43" Ten model jest dostapny za 1609zl wiec moj maks. A co do matrycy ips to nie jest tak, że jest ona gorsza do ogladania w nocy? Raczej filmy/mecze oglądam wieczorami.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Ips lub OLED/qled. Dobre kolory. Jeszcze są va z lepsza czernią. Ja mam dwa na ips i jestem zadiwolony

Dodano po 32 [sekundy]:

Chyba gorsza w dzień. Nie nie jest.
  • Poziom 2  
    A co myślisz o tym LG 43UM7400 UHD? Będzie dobry do ogladania wieczorami?
  • Użytkownik obserwowany
    Ma hdr matryca ips 4k dobry jeśli ci wielkość i cena odpowiada 60Hz. Sprawdzałeś ile droższy byłby serii 8000 one są chyba 120Hz. To byłaby wisienka na torcie.
  • Poziom 2  
    Nie, nie sprawdzałem ale już model wyższy jest droższy 200zł. A co myślisz o tym?
    Philips 43PUS6703/12 - ma bardzo podobne parametry a jest tańszy i ma ambilight.