Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Galaxy Note 4 - telefon zawiesza sie podczas uruchomienia

puz219 14 Oct 2019 15:09 486 2
    puz219
    Level 12  
    Witam serdecznie,

Mój telefon Note 4 (SM-N910C) nagle zaczął się samoczynnie restartować - zacina się na okienku "Optymalizowanie aplikacji 1 z 1" i uruchamia się ponownie i tak w kółko - po podpięciu ładowarki uruchamia sie normalnie.

Posiadam wersje C, telefon wchodzi też bez problemu do Download i Recovery Mode - szukałem, czytałem w internecie i jako sposób na naprawę podawano wymianę baterii.

Sek w tym, że telefon jakiś miesiąc temu zaczął się wyłączać samoczynnie - np. było ok 40 -50% baterii, a po chwili telefon był już wyłączony. Kupiłem wtedy nową baterię, rzekomo oryginalną (była w kartonowym pudełeczku z logiem Samsunga, w środku plastikowa tacka i sama bateria w plastikowej obudowie - data produkcji 2018.06.06), ale wymiana nie przyniosła rezultatów - nadal losowo telefon się potrafił wyłączyć przy stanie baterii ok 50%, ale jakoś nie wzbudziło to moich podejrzeń wtedy.

Teraz gdy już zaczął się resetować, trafiłem na informacje o wadliwych płytach głównych w tych telefonach, ale potem znów doczytałem, że to przypadłość wersji F, a ja posiadam wersje C.

Robiłem już wipe cash i facory reset - brak rezultatów, wyczytałem też aby wgrać 4 plikowy firmware, ale zastanawiam się czy jest sens sie z tym bawić w ogóle.

Nie mogę znaleźć jednoznacznego rozwiązania, dlatego też prośba do osób, które spotkały się z podobnym problemem - czy zakup baterii wystarczy? (a jeżeli tak, to gdzie szukać oryginalnej baterii), czy też może jest to faktycznie problem z płytą i szkoda wydawać kolejnej stówy na baterię?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    staś pytalski
    Level 38  
    Soft na początek, ale przy takiej baterii możesz go ubić.
    gathor10
    Level 27  
    Non stop mamy to w Samsungu. Zacznij od wymiany baterii, bo ta na bank jest padnieta.