Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford c max - straszna turbo dziura 1.6 tdci 109

14 Paź 2019 19:05 138 7
 • Poziom 19  
  WITAM Czy odłączona wtyczka o egr i stały błąd egr może może powodować taką turbo dziurę?Auto ciągnie dopiero od 2300obr.Silnik po grubszym remoncie.Wymiana panewek,pierścieni,uszczelniaczy,łańcucha,paska,turbo itp.Niema innych błędów.Przepływka podmieniona,wydech drożny,podciśnienia ok,"n75"ok, rozrząd sprawdzony.Ktoś "wyciął" egr i dpf nie ma do czego podłączyć tejże wtyczki.Czy może być skopany soft? czy musi być podłączony egr?
 • Poziom 24  
  Jak były takie modyfikacje, to nie ma pewności, że wszystko jest dobrze z softem. Zawór N75 sterujący turbiną jest tu dość waży i szczelność wężyków. O "gruszce" turbiny nie wspomnę bo lubią uszkadzać się membrany. Permanentny błąd EGR może powodować ograniczenie mocy samochodu.
 • Poziom 19  
  Właśnie turbina po regeneracji.Podciśnienia gruszki itp posprawdzane.Sztanga zaciągnięta cały czasz na full moc i nic nie zbija w całym zakresie obrotów.Dziwne jest to że po 2300 wgniata w fotel.Czy odłączony zawór egr nie powodował by trybu awaryjnego w całym zakresie obrotów?
 • Poziom 19  
  A czy wkręcenie zderzaka kierownic żeby sztanga bardziej zaciągnęła ma sens.Nie ma tam wiele go wkręcenia wystaje jakieś 3mm.Coś to turbo podejrzane.
 • Poziom 43  
  A jak to jeździło wcześniej?
 • Poziom 19  
  Nie wiem jak to jeździło wcześniej bo takie zostało kupione.Ogólnie to jak jeździłem focusami czy hdi z tym motorem to były rakiety w porównaniu do tego.Nie wydaje mnie się też żeby odpięty egr powodował jakieś spadki mocy.Podłączony (zepsuty,zapieczony)tak ale odłączony?Raczej był by tryb awaryjny i brak sterowania "n75". Jedzie to jako tako ,ale turbo zdecydowanie za późno wstaje.
 • Poziom 43  
  Czy to ma, miało dpf?

  Dodano po 2 [minuty]:

  A miało więc było trzeba je w pamięci. Załaduj nogi wsad z dpf i tabelą błędów.

  Dodano po 48 [sekundy]:

  Strumien swiadomosci swia napisał:
  Czy to ma, miało dpf?

  Dodano po 2 [minuty]:

  A miało więc było trzeba je w pamięci. Załaduj ori wsad z dpf i tabelą błędów.
 • Poziom 19  
  Nie mam na razie czym tego przeczytać.Czy galleto ruszy to?