Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brother MFC-J5330DW - Skanowaniem z ADF niemożliwe - win 10

14 Oct 2019 22:15 330 2
 • Level 25  
  Witajcie.
  Mam problem z jednym Brotherem. Dokładnie model MFC-J5330DW. Nie mam za bardzo możliwości "eksperymentowania" bo sprzęt stoi u klienta.
  Drukarka została wpięta do sieci bezprzewodowej WPSem. Komunikuje się z komputerem, drukuje i skanuje ze skanera płaskiego po zainicjowaniu skanowania na urządzeniu lub komputerze.
  Po włożeniu kartki w ADF - podajnik automatyczny, mam komunikat ADF ready. Kserowanie z poziomu drukarki działa bezproblemowo i dokument jest pobierany oraz zostaje skserowany, także fizycznie usterki podajnika nie ma na pewno.
  Natomiast po wyborze skanuj do pliku z wyświetlacza drukarki mimo włożonego dokumentu do ADF skanuje ze skanera poziomego i dokument nie jest pobierany. Sytuacja dokładnie wygląda tak samo kiedy inicjuję skanowanie z poziomu komputera. Kiedy w opcjach wybiorę "podajnik wielostronnicowy jednostronny" komputer krzyczy o braku połączenia.
  Przeinstalowałem pełny sterownik ze strony producenta może już z 5 razy. Bez efektu.
  Swieży Windows 10.
  Jakieś pomysły? Firewall? Zapewne jak zajadę ze swoim komputerem z win 7 i win 8.1 problem nie będzie występował. Wg mnie leży on po stronie oprogramowania, bo ADF zazwyczaj na innych modelach działał mi w pełni funkcjonalnie po zainstalowaniu pełnego sterownika na komputer.
  Dodam ze przy próbie "skanuj do pliku" na drukarce komputer jest identyfikowany, a mimo wszystko używany jest tylko dolny skaner.
 • Level 25  
  Oczywiście toporny win 10 po odinstalowaniu sterownika, nie pozwolił na ponowne jego zainstalowanie. Nie pomogło czyszczenie rejestru. Dopiero przywrócenie systemu o kilka dni, pozwoliło ponownie zainstalować sterownik.

  Rozwiązaniem problemu okazała się wypięta wtyczka ADFu z płyty głównej. I tutaj nic na to nie wskazywało, ponieważ kserowanie z ADFu normalnie działało i urządzenie nie krzyczało żadnym błędem.

  Dzięki za chęci. Temat zamykam.