Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne kupić do sporadycznego używania?

14 Oct 2019 23:29 666 13
  • Level 10  
    Witam,

Jako iż moje stare urządzenie wielofunkcyjne ma juz problem z zaschnięta chyba głowicą na kolorze niebieskim (Brother DCP-375CW) myslę nad kupnem czegość nowego. Przepracowała 10 lat więc mogę powiedzieć - to bardzo udany zakup.

Ale do rzeczy.

Potrzebny jest mi skaner, działanie w sieci - wifi, musi też drukować na papierze fotograficznym. Niestety drukuje czasem kilka-kilkanascie stron na dzień a czasem 2-3 miesiące drukarki nie używam. Myślałem w związku z tym o jakiejś druakrce Laserowej, ale znowu widze iż nie każda drukarka ma w specyfikacji obsługę papieru Foto. Najekonomiczniejsze są drukarki Brother czy to atramentowe czy laserowe (zarówno zamienniki tuszu jak i tonery są najtańsze) ale może jednak znajdzie się coś fajnego. Budżet do około 1500 zł.

Tak wynalazłem póki co:
    Atramentowa - Brother DCP-T510W
    Laserowa: HP Xpress SL-C480W lub HP Color LaserJet Pro M281fdw chociaż tutaj tonery zamienniki to ponad 100 zl za sztukę czyli ponad 400 za komplet.

Pytanie jak z jakością na laserówkach (nie oczekuje jakiś nie wiadomo cudów - ale żeby fotografie wyglądały w miarę naturalnie a nie jak z gier retro 256 kolorów)

Ktoś coś doradzi?
  • Helpful post
    Level 30  
    Jeśli chcesz drukować zdjęcia, to najlepiej na oryginalnych tonerach/tuszach. Na tonerach zamiennikach często wychodzą blade kolory, z tuszami jest trochę lepiej, ale najlepiej na oryginalnych.
  • Level 10  
    Będę miał to na uwadze iż najlepsze są oryginały. A co do papieru foto czy ma to jakies znaczenie przy np. laserówkach. Czy jest jakaś różnica miedzy tą która ma podane w specyfikacji ze obsluguje papier foto a ta ktora tego nie ma?
  • Level 23  
    SPC261SFNW_RICOH

spc260sfnw

ten model posiada wszystko co potrzebujesz , jak dasz do druku foto na papierze 100g lub grubszym i ustawisz typ papieru gruby to jest jakość prawie jak od fotografa
  • Level 10  
    pcunit wrote:
    SPC261SFNW_RICOH

spc260sfnw

ten model posiada wszystko co potrzebujesz , jak dasz do druku foto na papierze 100g lub grubszym i ustawisz typ papieru gruby to jest jakość prawie jak od fotografa

Moje wymagania spełnia tylko SPC261SFNW jakkolwiek skąd pewnosc ze takie zdjęcia sa dobrej jakosci i przede wszystkim są możliwe do wydrukowania na papierze foto. W specyfikacji nic na ten temat nie ma, a zastanawiam sie caly czas czy w ogole papier foto mozna uzywac w drukarkach laserowych chociaz w w/w HP producnet deklaruje ze mozna.

Zamienniki tonerow to okolo 230 zl wprawdzie maja dosc duza pojemnosc bo az 1600 stron na kolorze i 2000 na czarnym ale jeden komplet to ponad polowa wartosci druakrki. Oryginaly dla kolorwo to ponad 330 zl czarny 260 zł - komplet tonerow to prawie 80% ceny. Drukarka fajna ale troszke powala kosz eksploatacji w stosunku do pozostalych modeli.

Korzystasz z tej drukarki? Drukowales zdjęcie? Mozesz pokazac efekt? :)
  • Level 23  
    CHIPY

chipy są do kupienia za grosze w sieci ,
    po zmianie chipa wydrukować można prawie dwie normy z tonera,
  • Level 10  
    Nie bardzo rozumiem Twój tok myślenia - jest pewnie skrócony a ja specjalnei z druakrkami alserowymi nie miałem jeszcze do czynienienia.

Domyślam się iż masz na mysli ze po prostu uzupełnia się proszek i kupuje się czip aby zresetować limit, czy też po prostu same kartridże tak na prawdę drukują powiedzmy 3200 stron (x2 co podaje producent tonera) a ogranicza je tylko czip?
  • Helpful post
    Level 23  
    toner startowy jest na 1000 sztuk ,
    jak wymienisz sam chip to zrobisz na takim tonerze ok, 1800 sztuk,
    ale to też zależy co drukujesz - jak będą drukowane same foty to może być mniej wydajny.

sprawdziłem , dlatego mogę polecić to rozwiązanie ,
  • Level 10  
    Super patent. Chętnie skorzystam.

A masz jakiś przykład wydrukowanego zdjęcia na tej drukarce na papierze foto (najlepiej w dużym zakresie barw). Do jakiej grubości papieru foto daje rade??

Co do użytkowania - zdaje sobie sprawę iż drukowanie fotek nijak się ma do 5% pokrycia :) Ale jak wspomniałem ja używałem wcześniej drukarki do wszystkiego - od drukowania pracy mgr po ksero jakiejś strony czasopisma/dokumentów po sporadyczne wydrukowanie zdjęcia lub potwierdzenia z banku.

Bywało, że stała odłogiem 1-2 miesiące tylko w standby, więc lepiej kupić coś, co zaraz dysze się nie zapchają.
  • Level 10  
    Wygląda na prawdę zacnie.

Rozumiem iż 160 g/m2 to maksimum?
    250 g/m2? już nie można użyć?

W instrukcji podają, że niby nie.
  • Helpful post
    Level 23  
    160 max, grubszy będzie się zacinał lub zniszczy wałki w ukł. grzejnym
  • Level 10  
    Jeszcze 3pytania - czy testowałeś i zauważyłeś to co pisze qs300 że na zamiennikach jest jakiś drastyczny spadek jakości?

Czy skaner w tym urządzeniu skanuje w przyzwoitej jakości?

Czy skaner pozwala skanowac bezpośrednio do komputera (Za pomocą dedykowanej aplikacji jak to ma miejsce w np. Brotherach) czy trzeba po prostu zrobić jakiś udostepniony w sieci folder do skanowania - ważne przy skanowaniu na kilka komputerów gdzie wybieram komputer i aplikacja na nim tym zarzadza, a nie musze tworzyc jakis dysk NAS na skany.
  • Level 23  
    posiada kilka usług skanowania :
    1 .za pomocą aplikacji , jest dedykowany program :
    APLIKACJA
    2. na pendrive lub karta SD z czytnikiem [ max 8GB]
    3. serwer FTP
    4. poczta email [ bez szyfrowania czyli O2, ONET, na GMAIL NIE DZIAŁA]
    5. serwer SMB [posiada tylko SMB1 więc skaner do folderu działa bez problemu ale na WIN 7 , na WIN 10 tez działa ale trzeba włączyć SMB1 w systemie windows i pilnować czy podczas aktualizacji WIN nie zostało to wyłączone ]

jeżeli chodzi o jakość skanów jest przyzwoicie ,jest lampa CIS w optyce, w