Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta OSB a żywica do betenu

15 Paź 2019 10:23 153 4
 • Poziom 7  
  Witam,
  mam zamiar wyłożyc podłogę w busie płyta OSB a potem pomalować to żywica do betonu eko dur żeby była łatwiejsza do mycia i tak szybko się nie porobiły dziury. Zda to egzamin? Czy w ogóle ta żywica przyklei się do OSB?
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Tego typu środki można aplikować na OSB, ale żeby zwiększyć przyczepność do płyty OSB należy dzień wcześniej pomalować płytę gruntem z wodą (pół na pół). Co prawda ten środek nie wymaga gruntowania, ale w ten sposób na płycie OSB "wstanie włos" i radykalnie poprawi się przyczepność podczas aplikacji roztworu żywicy.

  Jednak znacznie rozwiązaniem do busa są elastyczne wykładziny podłogowe, które można kleić do płyty OSB. W tym przypadku polecam rozwiązanie przemysłowe "Heavy Duty". Masz do wyboru praktycznie "niezniszczalne" wykładziny dywanowe, środki przypominające gumolit (nieścieralne) przeznaczone dla instytucji czy szpitali, wykładziny techniczne z rowkami czy specjalne maty gumowe.
 • Poziom 27  
  Na podłogę zastosowałbym sklejke wodoodporną. Ona ma już właściwa perforację i nie trzeba nic więcej robić.
 • Poziom 7  
  Wiem, że sklejka byłaby najlepsza ale ta cena. Ok 250zl za sztukę a sztuk w moim przypadku potrzebuje 4.
  OSB ok 40zl. Więc razem z żywicą to będzie 1/4 ceny.
  A ponadto myślę, że łączenia płyt pomalowane taka żywicą będą mniej "wyczuwalne" przy przesuwaniu.
  Dziękuję za pomoc
 • Poziom 31  
  l.pacholczakdg napisał:
  A ponadto myślę, że łączenia płyt pomalowane taka żywicą będą mniej "wyczuwalne" przy przesuwaniu.
  Łączenia płyt warto usztywnić. Można to osiągnąć frezując rowek i wklejając drewniany wpust (np. z paska sklejki). Można też co ustalony odcinek nawiercić otwory i zastosować kołki drewniane o odpowiedniej do grubości płyty średnicy. W ostateczności, szczególnie jeśli płyta będzie bardzo cienka, można podkleić punktowo do podłogi samochodu - szczególnie pasy na łączeniu płyt.