Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[BROTJE] Sterowanie temperaturą krzywa grzewcza a pokrętło na kotle

PrzemWas 15 Oct 2019 14:00 1554 1
    PrzemWas
    Level 4  
    Dotyczy kotła EcoTherm kompakt WGB-K 20 H

Parametr 710 Ustawienie żądanej temperatury w pomieszczeniu w okresach pracy instalacji w trybie komfortowym. Jeżeli nie zamontowano czujnika temperatury w pomieszczeniu lub jeżeli wyłączona jest funkcja uwzględniania temperatury w pomieszczeniu (program nr 750, 1050, 1350), to wartość ta jest wykorzystywana do obliczania temperatury zasilania, aby teoretycznie osiągnąć zadaną temperaturę w pomieszczeniu.

Nie mam kontroli temperatury wewnątrz pomieszczenia, czyli nastawiam sobie tym parametrem lub za pomocą pokrętła żądaną temparaturę w pomieszczeniu. Ale...

Parametr 720 Za pomocą krzywej grzania ustala się temperaturę zadaną zasilania, która będzie wykorzystywana do regulacji obiegu c.o. odpowiednio do temperatury zewnętrznej. Nachylenie informuje przy tym, o ile stopni zmieni się temperatura zasilania przy zmianie temperatury zewnętrznej.

Jaka jest zależność między tymi dwoma parametrami, bo nie mogę tego ogarnąć? Jak dla mnie to oba się wzajemnie wykluczają. Czy pokrętło zmienia w jakiś sposób nachylenie KG? Bo ewidentnie widać, że ma priorytet w ustawieniu temperatury wody C.O.
    PrzemWas
    Level 4  
    PrzemWas wrote:
    Jaka jest zależność między tymi dwoma parametrami, bo nie mogę tego ogarnąć? Jak dla mnie to oba się wzajemnie wykluczają. Czy pokrętło zmienia w jakiś sposób nachylenie KG? Bo ewidentnie widać, że ma priorytet w ustawieniu temperatury wody C.O.

Nachylenia nie zmienia, ale zmienia przesunięcie krzywej grzewczej. Temperatura komfortowa standardowo ustawiona jest na 20 stC, Zmieniając ją parametrem 710 lub bezpośrednio poprzez pokrętło zmieniamy automatycznie przesunięcie krzywej:
    w górę zwiększając temperaturę komfortową,
    w dół zmniejszając temperaturę.