Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Karta dzwiękowa Windows 10 Pro

15 Paź 2019 15:56 291 12
  • Poziom 20  
    Witam, mam starą kartę muzyczną audigy 2 zs gold ta bez panelu dodatkowego z przodu.
    Wpadłem ostatnio na wspaniały pomysł żeby przejść z Windowsa XP gdzie wszystko działało na Win 10 profesional bo taki nowy i w ogóle.
    System się zainstalował wszystko fajnie pobrałem brakujące sterowniki drukarka itp no i przyszedł czas na kartę muzyczną w internecie wyczytałem że, producent już sterowników nie wydaję itp ale są jakieś nieautoryzowane sterowniki które podobno działają. Zainstalowałem owe sterowniki Danielsa czy jakoś tak robię test w windowsie pasek się przesuwa pokazując że dźwięk się odtwarza a w głośnikach cisza jak makiem zasiał. Pomyślałem że może z głośnikami coś nie tak i zacząłem szukać na karcie na którym wyjściu jest dźwięk okazało się że na żadnym. No to pomyśałem że może te sterowniki są złe i zaktualizuje je z poziomu windowsa nadal cisza tzn odtwarza dźwięk ale w głośnikach cisza. Wiec uruchomiłem narzędzie do usuwania problemów tez brak rezultatu. Usuwałem i instalowałem sterowniki od nowa, usunąłem je ze systemu by Windows mógł sam je zainstalować też cisza w głośniach. na zintegrowanej karcie jest to samo instaluje się i cisza w głośniku chipset Realteck. Coś źle się w systemie zainstalowało czy cuś?? głośniki i karta na WIN XP chodziła do końca bez zarzutu i trochę bez sensu by było wywalać dobrą kartę bo nie działa w win 10 i kupować nową za 300zł to ja już wolę wrócić do tej wersji Windowsa w której będzie to działać.
  • Poziom 43  
  • Poziom 43  
    Sprawdź wsparcie u producenta.
    Nikt nie wymieni wszystkich kart świata, które obsługuje konkretny system operacyjny.
  • Poziom 20  
    Moze z tych tanszych sound blaster rx bylby dobry wpierany jest przez win 10.

Dodano po 1 [minuty]:

Fredw napisał:
    Robert B napisał:
    Sprawdź wsparcie u producenta.

Wsparcie producenta to nie wszystko, są jeszcze nieoficjalne rozwiązania, jak np.: http://danielkawakami.blogspot.com/2017/01/sb-audigy-series-support-pack-62.html
    Wprawdzie na w10 nie testowałem, ale na w7 64b rozwiązują wszystkie problemy (obsługa mikrofonu i nagrywania), których nierozwiązania unikał producent.

Wlasnie te instalowalem i w windowsie pasek pokazuje dźwięk a glosniki milcza.
  • Poziom 43  
    Co masz w Menedżerze Urządzeń?
    Pokaż stosowny screen.
  • Poziom 20  
    pawel_konin napisał:

Karta na 100% zainstalowana (jak wyżej, żadnych wykrzykników w menadżerze)?
    Przypadkiem nie masz też zainstalowanej i uruchomionej karty zintegrowanej?
    Jak sprawdzałeś czy działa?
  • Poziom 20  
    Fredw napisał:
    pawel_konin napisał:

Karta na 100% zainstalowana (jak wyżej, żadnych wykrzykników w menadżerze)?
    Przypadkiem nie masz też zainstalowanej i uruchomionej karty zintegrowanej?
    Jak sprawdzałeś czy działa?

Sprawdzałem przez opcję przetestuj, oraz fizycznie wkładając jacka do portu wykrzyknikówbrak oprócz game portu. Na zdjęciach widać zintegrowaną ale ją też w biosie wyłączałem i też cisza.
    Karta dzwiękowa Windows 10 Pro Karta dzwiękowa Windows 10 Pro
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Sprawdzałem przez opcję przetestuj, oraz fizycznie wkładając jacka do portu

Czyli ok.
    Jeśli karta i głośniki działały, to wygląda, że to wina samego w10 lub jakiegoś błędu podczas instalacji skoro nawet:
    Cytat:
    na zintegrowanej karcie jest to samo instaluje się i cisza w głośniku chipset Realteck. Coś źle się w systemie zainstalowało czy cuś?
    .
  • Poziom 20  
    Też wydaję mi się że mogło coś źle zainstalować przy wgrywaniu windowsa nie wiem ktora tam kompilacja jest ale do pobrania była tylko jedna i późniejsza aktualizacja do pechowej 1903 która też nic nie pomoga. Zintegrowana też jest w tej pechowej liscie uklad realteka cos w stylu ac97.
  • Poziom 20  
    Fredw napisał:
    Cytat:
    Sprawdzałem przez opcję przetestuj, oraz fizycznie wkładając jacka do portu

Czyli ok.
    Jeśli karta i głośniki działały, to wygląda, że to wina samego w10 lub jakiegoś błędu podczas instalacji skoro nawet:
    Cytat:
    na zintegrowanej karcie jest to samo instaluje się i cisza w głośniku chipset Realteck. Coś źle się w systemie zainstalowało czy cuś?
    .

Przeinstalowałem windowsa 10 od nowa i udało mi się tylko uruchomić kartę zintegrowaną na płycie głównej, audigy2 zainstalował się ale nie działa tzn. efekt jest taki jak wtedy.
  • Poziom 20  
    Nie udało się zainstalować.