Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pilarka Stihl 028 - nie daje - Pilarka Stihl 028 AV - nie daje oleju na prowadn

15 Paź 2019 21:02 195 13
  • Poziom 8  
    Pilarka nie daje oleju na prowadnicę. Wyciągnąłem pompkę wizualnie wygląda dobrze wszystko zazębione /napęd/ przedmuchałem dyszę smarowania /czysta/ nie wiem co dalej zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    A wężyk i filtr ok?
    Sprawdzić i wyczyścić.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Filtr w baku nie zatkany??
    Stihle miały niekiedy kłopoty ze smarowaniem bo puchły wężyki od oleju i nie podawało oliwy. W tej nie widziałem jak jest zbudowany układ smarowania,ale pewnie jakiś wężyk jest.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Przede wszystkim trzeba sprawdzić kanał wylotowy, czyli ten doprowadzający olej wprost na prowadnicę. Równie prawdopodobna jest sama prowadnica - dokładnie skontroluj ją w tym miejscu, gdzie jest wylot smarowania - ten punkt czasem się przytyka. Po gruntownym czyszczeniu i przedmuchaniu stosuję naftę, która ma świetne własności penetrujące. Można tez zrobić mieszankę oleju z odrobiną nafty i wprowadzić (rurka) taką miksturę od strony prowadnicy przez kanał wylotowy, równocześnie kręcąc bębnem sprzęgła. Kręcimy odwrotnie (lewo) co powinno wymusić wessanie oleju do układu i wypchnięcie ewentualnych "korków" powietrza.
  • Poziom 8  
    Bardzo już dziękuję ,zastosuję te metody za kilka dni jak będę w domu. O efektach powiadomię . Pozdrawam
  • Poziom 8  
    Witam. Zrobiłem co koledzy proponowali i za to bardzo dziękuję, to jest:
    Przeczyściłem prowadnicę.
    przedmuchałem i naftą przelałem otworek wypływu oleju na prowadnicę.
    Dalej brak smarowania. Nie wiem jak dobrać się do połączenia zbiornik oleju, pompka i wypływ, tak żeby nie rozkręcać całości. Jeden z kolegów sugerował spuchnięty wężyk lub zapchany filtr? Jak się do dych elementów dobrać.
    Z góry za wszystkie podpowiedzi dziękuję. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wężyk masz od spodu piły.
    Wyczyść ja dobrze z trocin i oleju i zobaczysz.
    Nie wiem czy nie trzeba popuścić/odkręcić uchwytu pilarki.
    Już nie pamiętam,ale jakoś tak to było.
  • Poziom 8  
    Dziękuję w wolnej chwili sprawdzę i dam znać .pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    U mnie w starej 24 prowadnica nie stykała się dobrze z karterem i olej zamiast do prowadnicy lał się z boku. Dorobiłem uszczelkę z i dałem pomiędzy prowadnice a karter i po problemie. Może tu masz kłopoty a nie z samym podawaniem oleju ?
  • Poziom 8  
    Dziękuję spróbuje to zrobić ale brak czasu ,do tego w użyciu będzie dopiero na wiosnę o efektach powiadomię . Ale zauważyłem rzeczywiście ,że tam podcieka . Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Zębatka w stanie bardzo dobrym ale za link związany z częściami bardzo dziękuję. Na pewno przyda sie. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam .Podkleiłem uszczelkę i smarowanie łańcucha zaczęło działać . Za wszystkie cenne podpowiedzi bardzo dziękuję. Temat uwazam z zamknięty. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam .Podkleiłem uszczelkę i smarowanie łańcucha zaczęło działać . Za wszystkie cenne podpowiedzi bardzo dziękuję. Temat uwazam z zamknięty. Pozdrawiam