Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór interfejsu audio/mixera

15 Paź 2019 22:18 564 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    przymierzam się do zakupu nowego interfejsu bądź miksera audio. Niestety ale mój aktualny interfejs audio prawdopodobnie zdechł a był to focusrite scarlet solo 2gen.

Jak na razie upatrzyłem sobie mikser z interfejsem behringer xenyx q502usb.
    Czytając opinie jego ktoś napisał, że ten mikser nie daje zasilania phantom +48v, a ja taki potrzebuje do mikro. Moje mikro to mxl 770. Chciałbym zasięgnąć opinii was tutaj, którzy maja ten sprzęt i żeby się wypowiedzieli na jego temat. Czy będzie pasował, albo jaki inny w jak najniższej cenie dobrać. Od razu mówię, że w grę tylko nowe wchodzą.
  • Poziom 43  
    Starsze modele 502 nie miały phantoma, stąd ta opinia:
    trolltmi napisał:
    że ten mikser nie daje zasilania phantom +48v

Później stosowano phantom 15V stały, bez włącznika. W nowych modelach 502 jest phantom 48V z włącznikiem.

wujek_bania napisał:
    w jaki sposób wykorzystasz interface/mikserek?

Kolega @wujek_bania zadał zasadnicze pytanie.
    Bo jak tylko do nagrywania, to jednak interfejs.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    mikser bedzie mi potrzebny do komputera. czasem tez przyda sie zeby na jakis nieduzych naglosnieniach podlaczyc. kwota jaka chce wydac to maks 300zl
  • Poziom 43  
    trolltmi napisał:
    mikser bedzie mi potrzebny do komputera

No tak, ale nie sprecyzowałeś czy tylko do odtwarzania dźwięku z kompa (puszczania muzyki?), czy do nagrywania (np. wokalu) na komputer?

Choć z tego co napisałeś:
    trolltmi napisał:
    interfejsu bądź miksera audio. Niestety ale mój aktualny interfejs audio prawdopodobnie zdechł

trolltmi napisał:
    phantom +48v, a ja taki potrzebuje do mikro. Moje mikro to mxl 770

wnioskuję, że mikser ma nie tylko posiadać zasilanie phantom, ale też służyć, do nagrywania, np. wokalu, instrumentów itp, tak?

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    tak mikser ma sluzyc do odtwarzania dzwiekow oraz nagrywania wokalu dokladnie rozmowy i nagrania na yt ;)
  • Poziom 43  
    Najbardziej uniwersalny był by np. the t.mix xmix 802 USB: https://www.thomann.de/pl/the_t.mix_xmix_802_usb.htm
    To że duży i rozbudowany nie powinno Cię przerażać, bo od przybytku głowa nie boli, no ale od przekroczonego budżetu już może zaboleć. :-)
    Dodatkową zaletą, jest możliwość przekierowania sygnału wejściowego (interfejsu) USB na kanał liniowy stereo 7/8. W zdecydowanej większości tanich mikserów, sygnał wejściowy z USB, jest kierowany bezpośrednio na potencjometr sumy miksera. No, może oprócz sporo skromniejszego i wiele tańszego, ale też dość uniwersalnego miksera Behringer Xenyx 302USB: https://www.thomann.de/pl/behringer_xenyx_302_usb.htm też posiadającego możliwość przekierowania sygnału z wejścia USB do kanału liniowego stereo.
    Tyle, że napięcie jego zasilania phantom to 15V i trudno mi stwierdzić, czy takie napięcie phantoma, będzie wystarczające do poprawnej pracy Twojego mikrofonu.
    Możesz go ew. kupić i to sprawdzić a jak mikrofon będzie słabo zasilany, to zwrócić.

Pozdrawiam.