Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

15 Paź 2019 22:39 549 24
  • Poziom 3  
    Witam, proszę o pomoc z wyborem TV do salonu - tylko do oglądania telewizji
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora?
    3,5-4,5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu?
    na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie?
    Samsung 40 cali, nazwy modelu nie chce mi się szukać, ale ma dekadę na karku
    4. Jaką markę preferujesz?
    Samsung, ale dopuszczam tez inne
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz?
    55 cali lub więcej
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora?
    Dekoder cyfrowego polsatu
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    nie mam konkretnego rodzaju
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC?
    nie
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora?
    nie
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień?
    dzień i wieczór
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora?
    2500-3000 zł - może być mniej :)
  • Poziom 23  
    szukaj z matrycą oled 100 Hz lub więcej , ale to nie ten budżet,
  • Poziom 10  
    szukaj qleda samsunga q60r mniej więcej czasem w promocji będzie kosztował mniej niż 3 tysiące
  • Poziom 10  
    Miałem podobny dylemat, pod długich debatach i wertowaniu internetu wybór padł na
    Lg-55sk8100pla
    Myślę że to najlepszy wybór w tej klasie i cenie ?
  • Poziom 9  
    adameta napisał:
    Miałem podobny dylemat, pod długich debatach i wertowaniu internetu wybór padł na
    Lg-55sk8100pla

Może być problem z dostępnością tego modelu, sam się zastanawiałem ale z ekspozycji lub używany mnie nie interesował. Za to model 55SM8600 mam na oku, nowsza wersja modelu SK8100, najtaniej jak dotąd widziałem za 3200zł wersję 55 cali.
  • Moderator RTV Co kupić
    Sk8100 czy Sm86000 od LG to dobre TV ale na matrycy IPS.
    Autor wątka nie potrzebuje szerokich kątów widzenia i tutaj lepiej sie sprawdzi matryca VA o lepszej czerni i wielokrotnie lepszym kontraście.
  • Poziom 3  
    Ludwik XVI napisał:
    Samsung 55RU8002 lub podstawowy Qled Q60

Nie znam się, więc pytanie może być głupie, ale powiedz mi czy różnica w jakości obrazu między modelami które podałeś, a jakimś modelem podstawowym typu Samsung UE55RU7102K będzie wyraźnie widoczna podczas zwykłego oglądania telewizji? Przypominam, że na tym telewizorze nie będzie używana żadna platforma typu netflix ani konsola czy blueray. Tylko zwyczajna telewizja.
  • Moderator RTV Co kupić
    pablos96 napisał:
    Samsung UE55RU7102K

To model na matrycy 60Hz - tania seria 4K. Bez WCG etc. Słabe oddanie ruchu, niska jasność. Ja widzę róznice.
    Jak juz chcesz iść po taniości to lepiej model 55RU74xx
  • Poziom 3  
    Nie chodzi o pójście po taniości, tylko żeby nie płacić za coś czego nie zobaczę przy moim użytkowaniu - dlatego pytam :) Ale jeśli różnica jest to trzeba zapolować na te lepsze modele :)
  • Poziom 9  
    pablos96 napisał:
    Qled Q60
    ten model posiada podwójny tuner, myślę że w Twoim przypadku dobra opcja :)
  • Poziom 3  
    A w czym ten podwójny tuner pomaga? :)

I powiedzcie mi jeszcze jak z trwałością QLED-ów? Czy problem z wypalaniem występuje? Czy zwykły LED będzie bezpieczniejszym wyborem, czy pod tym względem nie ma różnicy?

Byłem dziś w sklepie i sprzedawca powiedział, że QLED-y mają fabryczną wadę, która powoduje, że po krótkim czasie z obudowy zaczyna wydobywać się głośne buczenie. Potwierdzacie to?
  • Poziom 19  
    adameta napisał:
    Lg-55sk8100pla

Ten model ma bardzo kiepsko rozwiązane wygaszanie strefowe -pionowe paski.
    W sklepie bardzo mnie to wkurzało na testowych moich filmach.
  • Poziom 3  
    Zastanawiam się, czy nie dołożyć i nie kupić większego tv, konkretnie Samsunga UE65RU8002U. Ktoś może ma doświadczenia, jak na takim telewizorze (tej wielkości) ogląda się telewizję? Wygląda to jak należy, czy też całkowita nieostrość?
  • Moderator RTV Co kupić
    Kanały w 1080i ogląda się doskonale nawet z 3m na 65 calach.
    SD już jest słabo przy tej odległości, choć na szczęście SD już praktycznie nie ma, a jak są to stacje w których i tak nic nie ma do oglądania ;)
  • Poziom 3  
    Chodzi mi głównie o kanały typu Polast HD, TVN HD itd. Po HD w nazwie domyślam się, że nadają w 720p :) Telewizor to jakoś sensownie przeskaluje czy nie bardzo?
  • Poziom 19  
    Ludwik XVI napisał:
    Nadają w 1080i - bezproblemowe oglądanie.
    a te bez hd? Tvp historia, abc, totv, eska itd.?
  • Poziom 3  
    Szczerze mówiąc SD wyglądają tak sobie już na 43 calach. Muszę przez dłuższą chwilę oglądać, żeby oczy się przyzwyczaiły do takiej jakości.
  • sprzedawca - konsultant
    Zdecydowanie brałbym do tej odległości i warunków modele 65" tym bardziej że mieszczą się w klasie cenowej.
    Mają świetne wyposażenie.
    Masz model i na VA i na IPS do wyboru.
  • Poziom 10  
    Na przyzwoite 65 trochę za mało pieniędzy. Ogólnie na jakieś 65 cali starczy pieniędzy, ale najpewniej będzie to najprostszy model albo używka. Jeśli Cię interesuje ta przekątna to minimum to 65PUS7334 za jakieś 3700 (na ceneo przed chwilą patrzyłem). Ogólnie jak 3,5 m odległości od ekranu to nie jest znowu tak daleko i 55 starczy w moim odczuciu.
  • Poziom 3  
    A myślicie, że warto inwestować w 120 hz, a jeśli tak to czy w każdym przypadku? Ja zawsze miałem w domu telewizory 50 hz i zawsze oglądało się dobrze, nie widziałem problemów ze smużeniem. Jak przesiądę się na 120 to zobaczę od razu różnicę na plus, czy oko amatora tego nie wychwyci?
  • Moderator RTV Co kupić
    120Hz mają 2 upłynniacze obrazu i widać różnicę.
    Jednak nie wszystkie tv maja rozbudowana regulację upłynnienia obrazu. Te z czołówki maja 10 stopni dla blurra i 10 stopni dla judder'a. To zapewnia pełną elastyczność.
    W sklepie możesz sprawdzić ile dany tv ma stopni płynności obrazu.
  • sprzedawca - konsultant
    Nie tylko na przyzwoite ale również na dobre kasy wystarczy.
    Nawet wystarczy na najlepsze w Europie w klasie cena do jakości czyli EISA Best BUY !!!