Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest sens wymieniać antenę w kamerze leśnej

15 Paź 2019 23:10 192 2
  • Poziom 9  
    Kamera leśna, którą użytkuję sprawia problemy.

Jest w stanie efektywnie przekazywać filmy i zdjęcia, jeśli uda jej się uzyskać połączenie z usługami LTE.

No i okazało się, że w sytuacji, w której mój bardzo tandetny modem, kiedyś sprzedawany wraz z internetem z Polsatu czyli Huawei E5372, może bez żadnego wysiłku i BEZ ANTENY ZEWNĘTRZEJ osiągnąć "trzy paski" i połączenie LTE mając kartę sim Plusa, moja kamera leśna mając antenę imponującej długości ma z tym problem i często widzi co najwyżej 1 pasek lub nie udaje jej się osiągnąć 4G więc włącza jakiś gorszy protokół. Oczywiście też ma kartę SIM z Plusa dającą możliwość przesyłania danych przez LTE.
    /Plus to jedyny operator, o którym wiem, że daje tam LTE/

W konsekwencji wydłuża to czas przesyłania materiałów lub czyni go zupełnie niemożliwym.
    W skrajnych przypadkach okresowo traci W OGÓLE sygnał.

W instrukcji pisze że w kamerze jest antena 4G 5DBI ale czy "trzyma" parametry wobec tych "objawów" wątpię...
    W zasadzie kamera NAJGORZEJ ze wszystkich zawiezionych w miejsce jej zawieszenia urządzeń "łapie" sygnał (włączając w to modem, smatfona i starą komórkę)

Model kamery opisany jest jako:
    BALEVER
    BL480L-P
    Kamery myśliwskie GPS 4G FDD-LTE.

Dane samej anteny są tu:
    https://tinyurl.com/y2catrxl

Frequency Range:698-960MHz 1710-2700MHz
    Gain:5.0 dBi
    SWR:≤2.0
    Polarzation: lincar vertical Impedance:50 OHM
    Size: 13*195
    Color:Black Wire type:RG178
    Joint:SMA
    working temperature: -40℃~85℃ working humidity: 20~80%

Może łatwiej by mi było zamówić coś przydatnego w Polsce a nie u Chińczyków (powinno być szybciej). Coś co zastąpiłoby istniejącą antenę i było bardziej wydajne. Zakładam (nie znam się), że problem tkwi w antenie a nie w "bebechach" kamery, lub też że zwiększając siłe docierającego sygnału poprawi pracę (w istocie w mieście działa O NIEBO lepiej, przesyłając szybko masę danych).

Jeśli tak, to co zamówić?
  • Moderator HydePark/Samochody
    Pytanie może trochę głupie, nie zamieniłeś anten miejscami? Na zdjęciu gniazda wyglądają na takie same...
  • Poziom 9  
    Też się nad tym zastanawiałem ponieważ mam problemy zarówno z GPS jak i z siecią komórkową.

Ale na kamerze są jednoznaczne oznaczenia gniazd anten, podobnie opisane są anteny, tak więc nie można się pomylić bez poważnych, wcześniejszych problemów z inteligencją ogólną ;-)

Kamera doznała jednak "urazu" i po przewróceniu się jej w statywie fotograficznym musiałem dać do zlutowania przewody w antenie gps. Ponadto musiałem "poskłądać" rozklejoną antenę komórkową (tu nic się nie rozlutowało).

Może to jakoś pogorszyło jej funkcjonowanie, ale odnoszę wrażenie , że problemy były od zawsze i zawsze zanikały w mieście a nasilały się w lesie.

Reasumując, mogę testowo zainwestować w wymianę anten na lepsze. Niestety zupełnie się na tym nie znam, zrozumiałem jedynie, że obie muszą mieć złącze SMA