Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV centralny zamek dziwnie się zachowuje

15 Paź 2019 23:52 144 7
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z centralnym zamkiem w golfie IV z 2001r. Ostatnio pojawiła mi się kontrolka otwartych drzwi mimo tego że wszystkie były zamknięte. Gdy zamykałem z centralnego zamka to drzwi nic nie zareagowały a były jednak zamknięte, chodzi o to że te wypusty(nwm jak to się fachowo nazywa) w drzwiach były u góry a jednak drzwi były zamknięte. Gdy siedzę w środku i zamknę drzwi z tego całego panelu to normalnie te wypusty pójdą na dół i drzwi są zamknięte. Może ktoś spotkał się kiedyś z czymś podobnym i byłby w stanie mi pomóc?

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Do sprawdzenia przewody w przepuście gumowym w drzwiach kierowcy i zamek drzwi.
    Jak dokładnie zachowuje się kontrolka otwartych drzwi w różnych w różnych "sytuacjach" ?
    Zweryfikuj wszystkie funkcje samochodu związane z zamkiem drzwi: migająca dioda LED, brzęczyk świateł, lampka na drzwiach, oświetlenie wnętrza, ... .
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem kable i wszystko jest dobrze, światła wszystkie w środku się palą nawet jak są zamknięte drzwi. A kontrolka pali się ciągle nie ważne czy drzwi są zamknięte czy nie nawet jak zablokuje drzwi od środka to kontrolka nie znika.
  • Poziom 31  
    Mikrostyki w zamkach do wymiany...klasyczna usterka w golfopodobnych z tego okresu
  • Poziom 2  
    A te mikrostyki są przy każdym zamku? I czy dam radę samodzielnie je wymienić?
  • Poziom 31  
    Wszystko zależy od zdolności manualnych....już samo rozebranie drzwi i dostanie się do zamka jest dosyć skomplikowane-wszystko się da-cierpliwość i czas-do tego są dobre poradniki w necie
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wszelką pomoc
  • Poziom 15  
    Przerabiałem to w Leonie te same zamki. Padł mikrostyk znajduje się on w zamku w drzwiach niestety zła wiadomość zrobienie mikrostyku trudne, lepiej kupić cały zamek. Nowy jest na gwarancji.
    Niestety trzeba będzie zdjąć tapicerkę z drzwi zdjąć panel po odpięciu zacisku szyby.
    Odpiąć zacisk zamka od panelu ,wykręcić śruby zamka cylinderek odpiąć linki .
    Włożyć nowy zamek.

Dodano po 43 [minuty]:

Golf IV centralny zamek dziwnie się zachowuje

Dodano po 17 [minuty]:

Przyda się ewentualnie sprawdzić diagnostykę modułu komfortu jeśli jest. Tam pokaże ona które okłady elektryczne są do naprawy.