Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technikum o profilu automatyk- jak sobie radzić ?

16 Paź 2019 07:41 168 3
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich. Pewnie część mnie wyśmieje co ja tu robię, ale potrzebuję od Was rady gdzie można znaleźć pomoc w nauce przedmiotu podstawy automatyki. I klasa technikum po podstawówce. Trochę nie ogarniam rozwiązywania zadań np z obliczania pojemności kondensatorów. Bardzo dużo jest materiału. Nie znam nikogo, kto mógłby mi to wytłumaczyć a w szkole to wiadomo jak jest. Może ktoś by coś doradził?
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 24  
    Automatyk-nowy napisał:
    Pewnie część mnie wyśmieje
    właśnie nie , co do
    Automatyk-nowy napisał:
    gdzie można znaleźć pomoc w nauce przedmiotu podstawy automatyki
    to nie jest takie proste widzę kolego że masz ambicje więc na początek książki wójek gogl itd , czeka cię kolego droga przez mękę i wieeeeele nie przespanych nocy, Pozdrawiam.

Ps. Automatyka to nie tylko kondensatory to jest elektronika informatyka pneumatyka hydraulika a więc bardzo szeroka rzeka do pokonania gdy chcesz być dobry.
  • Poziom 3  
    Osobiście, doradzam robienie sobie przykładów jeśli jest coś do policzenia. A w kwestii teorii to oprócz samej nauki (która i tak jest kluczowa) to pomocne jest szukanie analogii bo takich jest naprawdę wiele. Metoda skojarzeń też jest pomocna. A jeśli masz zapał to go wykorzystuj jak najdłużej i rozniecaj ciekawość na różne sposoby. Np. jak umiesz lutować to rób proste układy z rezystorami, kondensatorami, cewkami itd. a jak nie masz możliwości lutowania to kup sobie płytkę stykową. Ja np zaczynałem od lutowania ze sobą baterii i łączenia ich z różnymi diodami (teraz z tym może być trudniej bo baterie są niklowane), później lutowałem kondensatory z diodami żeby zrozumieć ich działanie, jeszcze trochę później kupiłem sobie zestaw arduino, a teraz buduje urządzenia, które mogłyby mi się przydać i oszczędzam na tym sporo kasy. Ale kluczem jest zapał, chęci i działanie w ich stronę.

Dodano po 3 [minuty]:

I nie bój się eksperymentować, ale rób to z głową. Zastanawiaj się co się będzie działo w układzie, który np. montujesz