Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kamera cofania czarny ekran

16 Oct 2019 15:43 5556 2
  • Level 7  
    Witam, mam problem którego nie udało mi się rozwiązać oraz znaleść na forum, który wyglada następująco kupiłem radio 2din z Androidem z alliexpres, non name, wiec nawet nie wiem co to za model, lecz ma wejście wideo na kamerę cofania, kamerka cofania tez chińska, po podłączeniu i wzycieniu wstecznego załącza się ale pokazuje Tylko czarny ekran nic więcej.. na początku myślałem ze to wina kabli, bo przedłużyłem je o dodatkowe 80cm żeby dojść do klapy bagażnika, ale to nie było to ponieważ podłączyłem kamerkę na nowych przewodach na krótko, wtedy pozostała mi jedynie wymiana kamerki, po podłączeniu nowej kamerki problem ten sam.. zero poprawy, kable nowe, podłączone prawidłowo, sprawdzałem miernikiem czy jest przejście na kablach czy czasami gdzieś może są uszkodzone, lecz tak jak wyżej pisałem wszystko sprawne, wiec niewiem dlaczego po wzuciwniu wstecznego i wybudzeniu kamerki przez radio kablem ,,back” kamerka jakby się włączyła ale widnieje tylko czarny ekran, wątpię żeby była to wina kabli i kamerki bo to już drugi komplet jak pisałem... może jakieś ustawienia w radiu? Albo radio coś odwala.. jeśli ktoś by coś wiedział proszę o odpowiedz, z góry dziękuje i pozdrawiam Łukasz.
  • Level 7  
    Temat do zamknięcia, problem tkwił przy radiu wiązka kabli od radia miała tak zwany zimny lut albo nie dolutowane na jednym kablu, a zorientowałem się o tym jak pociagnalem przez przypadek za wiązkę i odpadł jeden kabelek od rca, strasznie słaba jakość tych kabli trzeba uważać, teraz obraz działa bez problemu, po dołączeniu do tego filtru przeciwzakluceniowego jest super. bym się nie spodziewał ze problem będzie akurat w radiu ale w elektronice wszytsko możliwe. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.