Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LG F1443KDS - Spalony rezystor w panelu sterowania

16 Paź 2019 16:02 189 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Moja Pralka LG 1443kds przestała się włączać. Totalne zero reakcji. Po sprawdzeniu gniazda zasilającego (sprawne) przeszedłem do panelu sterowania (oznaczenie na panelu LG S110907, EBR73274601), gdzie odkryłem spalony rezystor w obrębie zasilacza panelu. Ponieważ rezystor jest spalony nie mogę odczytać wartości. Dlatego proszę o pomoc. Może ktoś wie jaka jest wartość tego rezystora? Mogę dodać jeszcze inne zdjęcia.
    LG F1443KDS - Spalony rezystor w panelu sterowania LG F1443KDS - Spalony rezystor w panelu sterowania
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • Moderator
    skil3d napisał:
    Może ktoś wie jaka jest wartość tego rezystora?
    Proszę wyniki na foto o ile oznaczenia rezystorów na Płycie PCB są takie same jak u mnie (na Twoim foto nic nie widać :D) to zapewne chodzi Ci o rezystor R72=220Ω/2W :D
    LG F1443KDS - Spalony rezystor w panelu sterowania
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Dziękuję za tak ekspresową odpowiedź, jutro kupię rezystor i go wlutuję . Zastanawiam się tylko czy ten rezystor wygrzał się z czasem, pralka ma 9 lat, czy było jakieś chwilowe większe obciążenie prądowe. Jak myślisz, co powinienem sprawdzić przed włączeniem pralki?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    To kup komplet rezystorów....

Musisz ustalić CZEMU się przepalił
    A mógł się przepalić z powodu
    1. Upłynność grzałki do masy - grzałka do wymiany
    2. Uszkodzony US przetwornicy zasilacza
    3. Oba na raz
  • Poziom 9  
    Witam
    Rezystor wymieniłem, choć spalony był nieco większy ale nie mogłem dostać 3W to kupiłem 2W i pralka zmartwychwstała, czerwona dioda na panelu sterowania zaswieciła. Wielkie dzięki. Sprawdziłem grzałke i okazało się że jest do wymiany. Wielkie dzięki po raz drugi. Tematu nie zamykam bo grzałke zamontuję dopiero w poniedziałek i wówczas się okaże czy naprawa zakończy się sukcesem😉..
  • Poziom 9  
    Pralka po zamontowaniu grzałki i programie czyszczenia bębna, pierze jak dawniej, żona zadowolona. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
    Temat zamykam.