Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Łączenie przewodów głośnikowych.

16 Oct 2019 17:18 138 7
  • Level 5  
    Witam. Kupiłem sobie przewody do głośników samochodowych niestety po przeciągnięciu ich okazało się że zabraknie mi po 2 metry na końcówkę teraz dokupiłem sobie przewód i okazało się że ten który mam ułożony jest wykonany z miedzi a ten który dokupiłem wykonany jest z aluminium i pytanie brzmi czy wystarczy je tylko zlutować czy trzeba szukać innych rozwiązań?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 36  
    A jakie to są przewody? Do takich celów powinno używać się przewodów giętkich (linka) a linki aluminiowe to ja widziałem tylko do zastosowań energetycznych.
    Przewodów aluminiowych z miedzianymi nie zlutujesz. Kup brakujący kawałek przewodu takiego samego typu jak ten ułożony miedziany i wtedy polutuj.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    Level 35  
    Można je ewentualnie na kostkach lub złączkach połączyć.
    A nie jest to przypadkiem lica srebrna?
  • Level 5  
    Możliwe że jest tak jak powiedział kolega wyżej bo ułożoną mam linkę miedzianą i kupiłem brakujący kawałek i jak dotarłem do domu i spojżałem do środka to był właśnie taki srebrnawo metaliczny kolor i wygląda to tak jak aluminium ale znawcą nie jestem więc pytam się o radę bardziej doświadczonych odemnie
  • Level 35  
    Piotrek2236 wrote:
    Możliwe że jest tak jak powiedział kolega wyżej bo ułożoną mam linkę miedzianą i kupiłem brakujący kawałek i jak dotarłem do domu i spojżałem do środka to był właśnie taki srebrnawo metaliczny kolor i wygląda to tak jak aluminium ale znawcą nie jestem więc pytam się o radę bardziej doświadczonych odemnie

Jak jest srebrna to się ładnie zlutuje. Spróbuj.
  • Helpful post
    Level 43  
    alekt77 wrote:
    linki aluminiowe to ja widziałem tylko do zastosowań energetycznych.
    Mało widziałeś... Odkąd większość produkcji całego świata jest robiona w chinach to coraz częstsza praktyka...
    Więcej tu: https://www.youtube.com/watch?v=1-BMcaB_xOw

Piotrek2236 wrote:
    czy wystarczy je tylko zlutować
    Lutowanie aluminium , nawet pokrytej warstewką miedzi, jest niezwykle trudne w domowych warunkach i nie zapewnia stabilności i pewności połączenia. Podobnie ze złączami zaciskowymi - miedź na styku z aluminium szybko pokrywa się związkami które są dielektrykami. Są co prawda odpowiednie do tego celu złącza i techniki połączeń, ale zdecydowanie odradzam w tym wypadku.
    Piotrek2236 wrote:
    czy trzeba szukać innych rozwiązań?
    Najpewniejszym jest wymiana kabli (w całości) na miedziane... wiem, że drogo...
    Ewentualnie
    alekt77 wrote:
    Kup brakujący kawałek przewodu takiego samego typu jak ten ułożony miedziany i wtedy polutuj.
    Nie zapominając rzecz jasna o dobrym zaizolowaniu takiego połączenia.
  • Level 5  
    No dobra w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko wymienić cały od i ek który już ułożyłem dzięki panowie za rady temat uważam za rozwiązany
  • Level 5  
    No dobra w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko wymienić cały od i ek który już ułożyłem dzięki panowie za rady temat uważam za rozwiązany

Dodano po 1 [minuty]:

Dzięki za pomoc😃😉