Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkręty na blachodachówce.

16 Paź 2019 17:19 183 11
  • Poziom 19  
    Jestem w trakcie krycia dachu i mam pytanie co która fala poziomo i pionowo wkręty kręcić.
  • Computer Controls
  • Poziom 25  
    Powinien ci to podać sprzedawca bo w razie problemów będzie szukał pretekstu by nie uznać gwarancji.
  • Computer Controls
  • Poziom 24  
    @yanes dobrze mówi. Ma być zalecana ilość wkrętów z informacją gdzie wkręcić.
    Wiatr Ci poderwie blachy i powygina albo gdzieś pokorodują, to zaraz Ci sprzedawca w ramach gwarancji powie:"sorry,nieprawidłowy montaż , nie uznajemy "
  • Poziom 19  
    Jest też pilna sprawa . W połowie komina załamuje mi sie dach. I tak dumam jak tu zrobić obróbkę. Membrana juz zrobiona pod spodem.
  • Poziom 19  
    Komin bedzie obity blacha to pionowe czesci obrobki pójdą pod obróbke komina ale ma wątpliwość jak górna zrobić bo górny arkisz mi sie kończy w połowie komina.
  • Poziom 25  
    Dziękuje kol. Palmus za to, że rozumie o co chodzi przy tego typu pracach. Sam zajmowałem się kryciem blachodachówką od początku jak się pojawiła w Polsce, czyli od 1993 roku i co roku jak wchodziły nowe firmy ze swoimi wyrobami miały inne wymagania co do mocowania.
    @enhanced pisze: "Mówisz o arkuszu blachy dachówkowej oczywiście? Oczywiście musisz kolejny arkusz zrobić na równo z górą komina bo innej opcji nie ma żeby zrobić okucie komina." Jesteś tego pewien, że innej opcji nie ma?
  • Poziom 19  
    Wlasnie mam wielki problem teraz bo blache policzyli na styk.
  • Poziom 19  
    Możesz troszkę jasniej? To moj pierwszy dach na domumieszkalnym. Krylem kiedyś tylko wiaty przemysłowe. Wkurza mnie że w polowie komina załamuje sie ten dach.

Dodano po 15 [minuty]:

Membrane przykleilem do leyera taśma bitumiczna. Od gory dalem rynienke nad kominem zeby odprowadzila wode z membrany w boczne kanały. I podwojna membrane nad kominem wywinieta w korytko. No i dolne pasy juz położone i połapane kilkoma wkretami. No i nie kładę gory bo dumam jak obrobic ten komin z góry.

Dodano po 10 [godziny] 12 [minuty]:

Dałby ktoś namiar na dobrą stronę z takim przypadkiem. Może jakies zdjęcia.