Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iphone X - Nie działający Face ID po upadku

bolanty 16 Oct 2019 21:58 4644 9
Computer Controls
    bolanty
    Level 17  
    Właśnie. Upadł i nie działa Face ID
    Gdzieś na forach czytałem ,że wbrew pozorom to od wstrząsu psuje się tylny aparat a nie przedni.
    Podobno ze sobą jakoś współpracują , i właśnie uszkodzenie tylnego ma wpływ na to ,że nie działa Face ID
    Czy ktoś miał podobny przypadek i może to potwierdzić ,lub zna inne rozwiązanie na uszkodzenie Face ID po upadku.
  • Computer Controls
    sosarek

Level 43  
    Sprawdziłeś czy aparaty działają?
  • Computer Controls
    RafalB

Level 28  
    bolanty wrote:
    Czy ktoś miał podobny przypadek i może to potwierdzić ,lub zna inne rozwiązanie na uszkodzenie Face ID po upadku.

Non stop. Upadki i zalania to najpopularniejsze powody przez które uszkodzony zostaje FaceID.
    Wymiana u Apple.
    bolanty
    Level 17  
    Wymiana to NONSENS ,2700 zł + niesprawny telefon to o 1500zł więcej niż cena rynkowa
    Czy jest nadzieja ,że to może być aparat tylny jak opisane w https://onetech.pl/f...owny-iphonea-x/

Aparaty działeją
    dragus12081
    Level 12  
    Sprawdź czy w trybie portretowym na przednim aparacie ostrość jest w odpowiednim miejscu. Tak można zdiagnozować awarie przedniej kamery która zakłuca działanie face id. Chińczycy kombinują nad zmianę samego modułu aparatu ale operacja jest ultra trudna. Poszperaj w internecie, napewno znajdziesz.
    bolanty
    Level 17  
    Sprawdzałem i jest OK.
    Dziwi mnie jeszcze jedno. Dzwoniłem do "Wsparcia Apple" i zrobiliśmy test ma odległość i trzy elementy:przedni aparat,tylny i FaceID wychodziły na zielono jako sprawne.
    Możę to coś podpowie w szukaniu przyczyny
    RafalB

Level 28  
    Rear cam nie ma związku z FaceID, a w tym "teście" Apple brakuje sensorów na taśmie ear speaker.
    Wymiana przedniej kamery nie jest arcy trudna choć zdaję się że po aktualizacji iOS nie jest już to możliwe :) Front cam a dokładnie jej numer seryjny jest walidowany przez iOS 13
    bolanty
    Level 17  
    Podobno "rear" ma związek https://onetech.pl/f...owny-iphonea-x/
    To w takim razie czego dotyczy pozycja testu "FaceID" gdy każda z kamer jest osobną pozycją testu ?
    Czy można zaniżyć iOS ,wymienić zespół FID ?
    Czy FID nie jest przypisany do płyty głównej jak TouchID zawsze bez względu na wersję iOS ?
    RafalB

Level 28  
    bolanty wrote:
    Podobno "rear" ma związek https://onetech.pl/f...owny-iphonea-x/
    To w takim razie czego dotyczy pozycja testu "FaceID" gdy każda z kamer jest osobną pozycją testu ?
    Czy można zaniżyć iOS ,wymienić zespół FID ?
    Czy FID nie jest przypisany do płyty głównej jak TouchID zawsze bez względu na wersję iOS ?

Linkujesz do jakiegoś bzdurnego portaliku i chcesz poważnych odpowiedzi?
    Pozycja testu jest po, żeby się Ciebie pozbyć :)
    bolanty
    Level 17  
    Telefon kupiłem na Allegro po upadku z opisem: tył zbity, Face ID nie działa reszta OK, dlatego drążyłem jak naprawić.
    Teraz zauważyłem ,że wyświetlacz też był zbity i wymieniony na podróbkę. Odsyłam telefon.
    Dyskusja może się komuś przydać.
    Dzięki.