Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwodnienie odprowadzenie wody z podłogi garażu wpust podłogowy kratka ściekowa

17 Paź 2019 11:38 126 1
  • Poziom 9  
    W trzech garażach, które posiadam w tej samej okolicy planuje odprowadzić wodę, która pochodzi z podwozia i kół samochodów, zwłaszcza w zimę tzw breja pośniegowa. Podłoga ma spadek ku drzwiom i z boków do środka, ogólnie tzw kopertowy...
    Jako, że tył samochodu jest dość blisko drzwi a wylewka niezbyt równa i sfatygowana, to samodzielna studzienka (zaznaczona czerwonym okręgiem) nie załatwi sprawy. Wydaje mi się, że wystarczającym rozwiązaniem byłoby podcięcie kilku cm głębokości pryzm/rowków o przekroju V (zaznaczone czerwonymi kreskami na zdjeciach) i ewentualne ich wyrównanie, może jakimś klejem ? i pózniej zagruntowanie. Wody jest niewiele zatem wystarczą. Finalnie podłogi chciałbym pomalować farbą Aksilbet.

Wszelkie liniowe odwodnienia przekreśliłem, nie zabardzo mam ochotę ciąć beton na 10 cm wgląb, naruszać i tak nie młodą płytę i na dodatek pylić.

Drzwi są już wymienione na nowe z progiem... zatem tu tymbardziej warto byłoby je zabezpieczyć przed naporem spływającej "solanki" :)

Aha przed garażem jest w planach studzienka chłonna (piach na dnie) z rury karbowanej system Wavin Tegra 1000, o przeliczonej i sprawdzonej na przestrzeni ok 8 lat pojemności ok 500 L - do niej odprowadziłbym rurką fi 40-50 mm ewentualną wodę,

Co o tym myślicie ?
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 24  
    Zignoruj studzienkę.Ilosc wody jest bardzo mała wbrew pozorom.Większym problemem będą spore ilości piachu, który przywleczesz w nadkolach razem ze zmrożonym śniegiem.
    Wodą topniejąc nie będzie pędzić za próg rwącym strumieniem.To weź pod uwagę.Sliska podłoga ułatwi jej spływ, ale i tak rozlezie się to po całości podłogi.