Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odwodnienie odprowadzenie wody z podłogi garażu wpust podłogowy kratka ściekowa

cynamonik 17 Oct 2019 11:38 753 1
    cynamonik
    Level 9  
    W trzech garażach, które posiadam w tej samej okolicy planuje odprowadzić wodę, która pochodzi z podwozia i kół samochodów, zwłaszcza w zimę tzw breja pośniegowa. Podłoga ma spadek ku drzwiom i z boków do środka, ogólnie tzw kopertowy...
    Jako, że tył samochodu jest dość blisko drzwi a wylewka niezbyt równa i sfatygowana, to samodzielna studzienka (zaznaczona czerwonym okręgiem) nie załatwi sprawy. Wydaje mi się, że wystarczającym rozwiązaniem byłoby podcięcie kilku cm głębokości pryzm/rowków o przekroju V (zaznaczone czerwonymi kreskami na zdjeciach) i ewentualne ich wyrównanie, może jakimś klejem ? i pózniej zagruntowanie. Wody jest niewiele zatem wystarczą. Finalnie podłogi chciałbym pomalować farbą Aksilbet.

Wszelkie liniowe odwodnienia przekreśliłem, nie zabardzo mam ochotę ciąć beton na 10 cm wgląb, naruszać i tak nie młodą płytę i na dodatek pylić.

Drzwi są już wymienione na nowe z progiem... zatem tu tymbardziej warto byłoby je zabezpieczyć przed naporem spływającej "solanki" :)

Aha przed garażem jest w planach studzienka chłonna (piach na dnie) z rury karbowanej system Wavin Tegra 1000, o przeliczonej i sprawdzonej na przestrzeni ok 8 lat pojemności ok 500 L - do niej odprowadziłbym rurką fi 40-50 mm ewentualną wodę,

Co o tym myślicie ?
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    palmus
    Level 33  
    Zignoruj studzienkę.Ilosc wody jest bardzo mała wbrew pozorom.Większym problemem będą spore ilości piachu, który przywleczesz w nadkolach razem ze zmrożonym śniegiem.
    Wodą topniejąc nie będzie pędzić za próg rwącym strumieniem.To weź pod uwagę.Sliska podłoga ułatwi jej spływ, ale i tak rozlezie się to po całości podłogi.