Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMASS - stabilne i pewne złącza

magic9 17 Paź 2019 12:21 852 1
 • Coraz szerszy zakres stosowania zasilania chemicznymi źródłami energii wymusza konieczność pewnego połączenia ich z odbiornikiem. Bardzo szeroki zakres napięć i prądów niezbędnych do zasilania urządzeń mobilnych stwarza bardzo wysokie wymagania. Stosowanie prostych złącz DC rzadko bywa skutecznym rozwiązaniem. Naprzeciw temu problemowi wyszła firma AMASS, która już od ponad 18 lat specjalizuje się w tym temacie. Oferowany asortyment jest bardzo szeroki i pozwala dobrać odpowiednie złącze dla każdego pakietu akumulatorów czy baterii. Co ciekawe - nawet najmniejsze złącza serii XT30 czy MR30 pozwalają na używanie ich w aplikacjach z prądami ciągłymi na poziomie 15A, a seria „AS” nawet do 90A. Wysoka jakość stosowanych materiałów i stabilna technologia produkcji zapewnia finalnie produkt o bardzo wysokiej jakości. Za wyjątkiem tzw. złącz „bananowych” wszystkie pozostałe są złączami spolaryzowanymi z wyraźnym oznaczenie „+” i „-„ na obudowie.  AMASS szczególną uwagę zwraca też na bardzo prężnie rozwijający się rynek akumulatorów w technologiach litowych. Tu wymaga się szczególnie wysokiej jakości, odpowiednich parametrów i coraz częściej specjalistycznego wykonania. Często bywa tak, że złącze do pakietu akumulatorowego to już nie tylko plus i minus, ale także dodatkowe styki sterujące. W ofercie AMASS takie złącza też są dostępne.

  Pełną dostępną gamę produktów AMASS znajdziesz tutaj.

  Warto też dodać, że wszystkie styki złącz AMASS są złocone (za wyjątkiem AS250).
  Do większych pakietów, szczególnie w zastosowaniach automotive polecamy złącze specjalnie zaprojektowane do takich zastosowań. Ma ono dwa spolaryzowane styki prądowe do max. 80A oraz cztery styki sterująco-kontrolne lub ładujące do maksymalnego prądu 15A. Występuje w wersji na kabel oraz na panel.

  Dystrybutorem złącz AMASS w Polsce jest firma BTO SP z o.o. Łódź ul. Fabryczna 25 www.bto.pl. Złącza AMASS w pełnym asortymencie dostępne też są w ofercie firmy TME tme.eu.

  [News sponsorowany]

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  magic9
  Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: redaktor treści elektroda
  magic9 napisał 396 postów o ocenie 182, pomógł 7 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
 • #2
  lelekx
  Poziom 29  
  Złącza są przyzwoitej jakości, gorzej z dokumentacją. Na waszej stronie macie papiery do większości, ale nie wszystkich złączy. Na stronie china-amass.com nie dość że język angielski nie działa, to dokumentacji nie da się pobrać.
  Czy u was można kupić złącza MTS60-F i MTS60-M? To nie to samo co MT60-F/MT60-M.