Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegarek Casio GA-100C - po wymianie i resecie baterii nie działa

17 Paź 2019 12:50 237 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Wymieniłem dzisiaj baterie na nową - próbowałem już 2 sztuki.
    Zrobiłem reset AC baterii - połączyłem spinaczem styk AC z + na baterii. Od tego czasu jak spojrze na front zegarka podświetla się on przez około 2 sekundy i gaśnie. Zrobiłem tak juz z 10 razy i jest zawsze to samo. Nie chce go skręcać bo się zapewne nie włączy.
    Czy miał ktoś z Was taki problem lub wie jak go naprawić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    On robi do obudowy na zaznaczony ,,- " minus. Niestety u mnie nie chce sie w ten sposób odpalić ani na sekunde.
    Może ja w mój sposób podaje chwilowy prąd na wyświetlacz? Dlatego działa tylko chwile? Lub jeżeli trzymam dłużej to działa tak długo az nie puszczę.

Chyba, że jest to możliwe przez to że docisk baterii jest pęknięty i może nie przewodzić prądu na płytkę?
  • Poziom 39  
    Sprawdzałeś starą baterię miernikiem? Może problem nie był po stronie baterii?
  • Poziom 9  
    Był to problem baterii miała ona ponad 5lat. Światło już ledwo świeciło. Zegarek leżał kolejny rok zanim się za niego zabrałem i wtedy juz nie działał w ogole. możliwe ze coś uszkodzilem podczas wyciagania baterii. Najbardziej zastanawiam sie nad tym mocowaniem. Czy prąd jeszcze nie był doprowadzany z baterii przez to mocowanie do jakiegoś miejsca.