Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tworzenie bazy danych w javie.

jareks91 20 Wrz 2005 14:54 2849 6
  • #1 20 Wrz 2005 14:54
    jareks91
    Poziom 21  

Witam,
    Mam następujący problem. Chcialbym napisać baze danych w javie.
    Jak sie za to zabrać? Już programowalęm w javie jednak nie potrafie stworzyć bazy z danymi w osobnym pliku. Jednak musi to być zgodne z językiem SQL. JAk to wykonać??
    Może jakieś materiały on-line?? bo szukałem i nigdzie nie mogłem tego znaleźć.

0 6
  • #2 21 Wrz 2005 12:54
    Luuki
    Poziom 11  

Witam

Jeśli potrzebujesz SQL'a musisz użyć jakiegoś gotowego systemu zarządzania bazą danych (MySql, PostgreSQL, Oracle, MsAccess i wiele innych). Jak już zdecydujesz, którą bazę chcesz użyć szukasz w necie biblioteki do łączenia z bazą danych. Fraza do wyszukania: java connector nazwa_systemu_bazodanowego. Przegrywasz bibliotekę, łączysz się z bazą danych i wywołujesz zapytania.

Czyli samą bazę tworzysz nie w Javie a w wybranym systemie zarządzania bazą danych.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 21 Wrz 2005 23:10
    GogiGogi
    Poziom 13  

W zalaczniku dodaje krotkie info jak zabrac sie za bazy w accesie. Na poczatek powinno wystarczyc.

Mam nadzieje ze pomoze, a tworzenie bazy jest banalne :]. Polecam tylko tabelki w bazie stworzyc w accesnie, a nie przy pomocy komend na poczatku, aby cos nie namieszac.

0
  • #4 21 Wrz 2005 23:13
    GogiGogi
    Poziom 13  

Jakby Ci nie szlo to moge podrzucic plik z baza i gotowy plik obslugujacy ta baze

0
  • #5 24 Wrz 2005 20:48
    jareks91
    Poziom 21  

dziekuje za materiał przestudiuje i zobaczymy :)
    Pozdrawiam

0
  • #6 27 Wrz 2005 23:27
    coldi
    Poziom 10  

jezeli nadal szukasz materialow to daj znac, umieszcze na stronie materialy do java+mysql

0
  • #7 28 Wrz 2005 18:58
    jareks91
    Poziom 21  

Jasne, w zasadzie nie ja tylko mój kumpel jest zainteresowany :) wiec chetnie skorzysta wiec zamieść jak mozesz:)
    Pozdrawiam i dziekuje

0