Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Yamaha RX-N600 - Po chwili się wyłącza

17 Paź 2019 16:23 291 8
  • Poziom 5  
    Witam. Dostałem do naprawy Yamahę RX-N600. Amplituner nie uruchamiał się. Uszkodzony w nim był kondesator 22nF 630V na płycie zasilacza. Kondensator wymieniałem i amplituner uruchamia się ale tylko na około 1 sekundę. Przez dłuższy czas (jakiś rok) leżał on nieużywany ze względu na awarię kondesatora. Prosiłbym o pomoc w odnalezieniu usterki oraz poradę jak wejść z tryb serwisowy.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Uszkodzony był kondesator C3015.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Zmalała pojemność do 5nF.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Sprawdź pojemność C3016
    Napięcie zasil. na 14pin IC302 i napięcie na bramce tranz. Q3007

Jeśli trafo T3000 pozostaje za łączone, a główne trafo się wyłącza (przekaźnik RY301), to najprawdopodobniej jest problem uszkodzenie w końcówce mocy.

Ja zasiliłbym trafo główne przez żarówkę 100W (odpiąć głośniki) i zlokalizował na którym kanale padłą końcówka
  • Poziom 5  
    C3016 w porządku. Zauważyłem brak śruby, która łączyła masę płytki z obudową. Czy to może być przyczyną takiego zachowania amplitunera?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Możesz wkręcić śrubkę, ale myślę, że padła któraś końcówka i działa ukłąd zabezpieczeń.
    Najszybciej załączyć trafo przez żarówkę i sprawdzić napięcie na wyjściu każdego wzmacniacza.
    Ewentualnie sprawdzić złącza C-E tranzystorów mocy zwykłym omomierzem...
  • Poziom 5  
    Problem rozwiązany. Wystarczyło przykręcić śrubę łącząca masę z obudową i wszystko hula jak należy.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.