Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zapowietrza sie maly obieg spirali zasobnika - nowy kociol 1F Gold Plus

krzys-iek 17 Oct 2019 19:56 327 4
    krzys-iek
    Level 20  
    Witam

Nowy kociol Termet Gold Plus 25, do tego duzy zasobnik z pakietu. Nowa instalacja, miesiac-dwa w sluzbie.
    Uklad CO ladnie odpowietrzony bym powiedzial (podlogowka po calosci). Przy pracy CO szumow nigdy nie ma.

Jak tylko odpala grzanie zasobnika (T zasilania ok 70C) to slychac jak pompa rozbija dosc sporo powietrza, sa szumy na instalacji itd. Jest to bardzo niepokojace. Nie wiem skad te gazy sie tam biora! Boje sie o wymiennik itd.

Serwis Termetu radzi zainstalowac odpowietrzenie na zasilaniu jak i powrocie ze spierali zasobnika przy czym w instrukcji takiego patentu nie widze ani na schemacie ani w zaleceniach! Hydraulik z autoryzowanego zakladu rowniez tego nie montowal. Skad tyle gazu podczas ostrego hajcowania CWU? Na CO tego nie ma ale leci tam niska modulacja.

Porada serwisu ok fajna ale nie odpowiedzieli mi na pytanie skad te gazy sie tam moga brac, przeciez woda nie moze sie gotowac w wymienniku? Pompa kreci sie na 99% mozliwosci takze rury maja spory przekroj, obieg jest minimalnie kroki (zasobnik pod kotlem).

Bardzo prosze o pomoc. Bywa ze slyszalem calkiem spory bombel podrozujacy rurami spirali podczas grzania CWU.

W gold jest automatyczny odpowietrznik na pompie! Przy programie PO czyli auto odpowietrzenia mogę krotki obieg recznie odpowietrzyc i tak, powietrze jakies zawsze tam znajdzie. Gdy je usune tym programem PO i mam wylaczony doplyw gazu to pompa usunie wszystko co zalegalo i przy prawdziwej pracy na grzaniu CWU juz obwod pracuje cicho ale przez krotki czas, pod koniec grzania wracaja szumy i pompa usuwa powietrze (syczy).

W instalacji P 1.1 bar na zimnym do 1.2 na grzaniu CWU. Wg mnie wody nie ubywa, albo ubywa bardzo malo. Takie cisnienie mam od kilku dni i nie spadlo.

PS
    Na wymienniku ciepla, prawie u samej gory kotla, pod obudowa jest odpowietrznik reczny ale sama infolinia termet mowila ze nie trzeba bo jest odpowietrznik w pompie a instrukcja wciaz o tym wspomina bo kiedys tak bylo? Autoryzowany hydraulik tez nie korzystal z recznego zaworu jak wyzej. Tylko program z udzialem pompy i jej odpowietrznika. Tak czy siak jak idzie CO to nie ma zadnych szumow ani powietrza w ukladzie, po przelaczeniu na krotki obieg i grzanie dopiero sa efekty.

Jeszcze raz - skad te gazy sie biora na CWU jesli caly uklad byl wg mnie dosc uczciwie odpowietrzony (nawet pracowalem na 2 bary przez 5 dni jak zalecaja w instrukcji jako pomoc w odpowietrzaniu).
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
    krzys-iek
    Level 20  
    roman 18 wrote:
    witajcie, kolego sam doszedłeś do wniosku że spirali jest powietrze ale jak go stad wygnać to nikt Ci w ciemno nie pomoże, wstaw kilka foto to będzie można coś radzić. pozdrawiam.

Zrobione, poza naczyniem jakis szkolnych bledow nie widze. Wzbiorcze niby opisane ze do CWU ale nie przeplywowe ale takie gowno wciskaja profesjonalni sprzedawcy na allegro ale pewnie i w hurtowniach.
    krzys-iek
    Level 20  
    roman 18 wrote:
    kolego, spróbuj wykorzystać ten odpowietrznik jeżeli takowy jest. Tylko odpowietrzaj na wyłączonym piecu pompkach, może być tak że ten bąbel powietrza siedzi u samej góry i ni chce zejść niżej do pompy aby go wyłapała. pozdrawiam.

Probowalem odkrecic ten reczny zawor nad wymiennikiem, nie szlo. Bardzo ciezko chodzilo a nic na sile nie robilem by nie urwalo sie. Zadzwonilem do Termeta gdzie powiedzieli ze instrukcja swoje ale program pompy wystarczy. Autoryzowany instalator tez tego recznego nie tykal wiec olalem sprawe. Byc moze tam nadal jest troche powietrza ale to by przeciez przegrzal sie lokalnie wymiennik i uciekala woda czy cos. Serwis by nie twierdzil ze w sumie nie trzeba i stara czesc instrukcji (w ogole ta instrukcja to ma kilka bledow, ani wersji dokumentu brak itp). To bede jutro moze testowal ponownie. Kociol chodzil juz tyle razy ze dawno by ten bombel zostal rozbity wg mnie i polecial na podlogowke gdzie na belce sa odpowietrzniki.

Tak wyglada odpowietrzenie w Termet Gold plus, za nic na swiecie nie chce sie obrocic w lewo (recznie).