Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 65" 5000zł 2019r

17 Paź 2019 21:47 393 15
  • Poziom 3  
    Witam, rozglądam się za telewizorem w rozmiarze 65" w budżecie 5000, max 5500. Do telewizora bedzie podłączone ps 4 pro, w sklepach proponowali różne modele, dwa powtarzające się, które wpadły mi w oko:

-Sony kd65xg8596,

-Lg 65sm8600

Jakie są również różnice miedzy tymi dwoma modelami, który lepszy, dlaczego? Lg cena 5000, sony 5500 zł, może polecicie coś lepszego w tych pieniądzach?
  • Moderator RTV Co kupić
    To technologicznie podobne tv na 120Hz matrycy IPS.
    Sony ma trochę lepszą jasność w HDR.
    Sony to AndroidTV, a LG to WebOs.

Ja bym dodał do kandydatów Samsunga QLED serii Q60 (dowolny Q6x)
    Ewentualnie tańszy 65RU8002 - to telewziory na matrycy VA, 120Hz.

Jeśli preferujesz IPSy to z LG masz 65SM9010, który ma FALD. To juz półka wyżej i przeskok w jakości oddania czerni w stosunku do zwykłych IPSów..
  • Poziom 3  
    Niestety na tego lg nie mam pieniędzy, 5500zl to budzet juz nieprzekraczalny.
    Duża różnica jest jasnosci sonego od tego sm8600?
    Jak oba systemy, tak naprawdę nie mam ulubionego, z systemem lg nie miałem stycznosci i jestem zielony.
    A co do qleda samsunga, slyszalem ze ponizej 70r nie ma co patrzeć, bo maja najtansz qled, nie wiem czy warto sie pchać w najtańszy
  • Poziom 10  
    poniżej właśnie jest co patrzeć , po za niskim HDR ten telewizor ma wszystko i mnie przekonał,w przyszłym roku będę go kupował
  • Poziom 3  
    Adam0101 napisał:
    poniżej właśnie jest co patrzeć , po za niskim HDR ten telewizor ma wszystko i mnie przekonał,w przyszłym roku będę go kupował

O jakim telewizorze mowa?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    pawcio982 napisał:
    Duża różnica jest jasnosci sonego od tego sm8600?

ok 10% lepiej w Sony.
  • Poziom 3  
    Czyli różnią się nieznacznie hdr'em i znacząco systemem, w zwiazku z tym co bardziej polecasz? Chyba ze faktycznie jakis inny model do 5500
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Ja IPSow z zasady nie polecam, poza przypadkami kiedy potrzebne są szerokie kąty widzenia.
    Zdecydowanie preferuję matrycę typu VA ,ze względu na 4-5 krotnie lepszy kontrast i dużo lepszą czerń.
  • Poziom 3  
    Szerokie kąty sa raczej nie potrzebne, max jaki kat bedzie to z 50*, takie mi przeważnie polecali w sklepie dlatego je tu wpisalem.
    W takim razie na co zwrocic uwagę do 5500 w matryc VA?
  • Poziom 3  
    A co sądzicie o sonym xf9005? Matryca va, fald, 100hz cena ~5500zł
  • Moderator RTV Co kupić
    Bardzo dobry model - FALD robi różnicę.
    Minus to AndroidTV na 2GB RAM - mało i lubi sie wieszać jak poinstalujesz trochę apek.
  • Poziom 3  
    Okej, w najbliższym czasie rozejrse sie za xf9005, te 2gb ram przeszkadza, raczej nie instalujr nic na telewizorze, youtube i netflix to max co bedzie zainstalowane, rozumiem ze zacina sie tylko przy wchodzeniu w menu? Np jak bede juz sobie szukal filmu na netflixie to juz nie zetnie, czy wlasnie bedzie przy szybkim przewijaniu?
  • sprzedawca - konsultant
    Działa normalnie i możesz spokojnie do limitu pamięci wgrywać inne aplikacje.
    Działa bez zacięć - sprawdzaliśmy dziesiątki razy.