Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Teufel CB 51 SW THX + Harman Kardon AVR255

17 Paź 2019 22:16 126 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Niestety, ale nie sprawdziłem sobie do końca i mam problem. Otóż kupiłem sobie subwoofer aktywny Teufel CB 51 SW THX (oryginalnie sprzedawany był jako subwoofer do zestawu z cinebarem). Podłączyłem go sobie do mojego AVR Harman Kardon AVR255 do wyjścia SUB. Wszystko fajnie gra ale cicho i mało dynamicznie. Podpięty pod watomierz pokazuje non stop pobór mocy 15-16 WATT. I teraz czy przykręcę mu lub odkręcę głośność na tylnym panelu czy też dam więcej mocy muzycznej na amplitunerze to pobór prądu się nie zmienia. Znajomy powiedział mi że to subwoofer sterowany cyfrowo (ponoć niektóre JBL'e też tak mają) i można jakiś konwerter zastosować.
    Czy da się w miarę tanio i prosto zrobić, żeby go "obudzić do życia i zaczął brać więcej prądu w miarę głośniejszej muzyki i mocniej grał ? Na tabliczce pisze 400watt a w necie pisze, że ma 150 rms i 100 watt ciągłej a nie 15 jak teraz.
    Subwoofer Teufel CB 51 SW THX + Harman Kardon AVR255Teufel-Cin...aratur.jpg Download (48.13 kB) Subwoofer Teufel CB 51 SW THX + Harman Kardon AVR255Teufel-Cin...System.jpg Download (460.83 kB)

• Poziom 43  
    Podłącz inne źródło dźwięku zamiast amplitunera i sprawdź jak wtedy się zachowa.
    Kolejna kwestia to ustawienia subwoofera w amplitunerze.
  • Poziom 10  
    Hmm a co tam można bezpiecznie podpiąć? Bo oprocz avra to za bardzo nie mam co :) W pokoju mam jeszcze TV i komputer oraz Blu-ray Pioneer LX71 i serwer Harman Kardon DMC1000 wiec tak chyba nie bardzo.

• Poziom 43  
    Coś co posiada analogowe wyjście audio, np.jeden z kanałów Pioneera.
  • Poziom 42  
    Tak dla mnie samego ...

Jakie zmiany w ustawieniach amplitunera kolega wykonał po podłączeniu subwoofera?
    Czy kolega posiada oryginalny mikrofon od tego amplitunera?
    Niezbędny do automatycznej kalibracji owego amplitunera.
  • Poziom 10  
    Podłączałem dziś w studiu inny amplituner Pioneer i to samo

nie reaguje watomierz na dynamike glosnosci amplitunera, pobor pradu oscyluje w granicach 15-17 watt, a wedlug danych to on ma wzmacniacz 100 watt wiec cos nie halo

sprzedajacy zapewnial ze testowal go na Philips FR 984 i ze gralo (tylko jak?). Dziwne to bardzo. Odsylam mu to w takim razie.
  • Poziom 42  
    No cóż, jak kolega nie odpowiada na zadane pytania ...
    To nie mam nic więcej do powiedzenia.

Proszę wziąść pod uwagę, że subwoofer, to nie jest dla przykładu żarówka, którą się wkręca do oprawki i świeci.
    Amplituner musi być, że tak to ujmę, "powiadomiony", że został podłączony subwoofer.
    Wystarczy przejrzeć instrukcję amplitunera.
  • Poziom 10  
    Podłączony jest prawidłowo, bo wczesniej mialem Harmana TS11 ale padł i w jego miejsce kupilem to to. Wszystko poustawiane tak jak ma byc. Glosnik zaliczyl wizyte w HiFi Studio i tam bylo to samo. Jak sie podpielo w jego miejsce np taki tani prosty STX to wyrywac podloge chcial i widac jak pozera wiecej watow z gniazdka w zaleznosci ile sie odkreci na glace w amplitunerze. Tutaj czy cos gra czy nie pobiera w granicy 15-16 WATT. Prawie nie generuje cisnienia.
  • Poziom 42  
    Tych faktów - ustawienia - kolega nie ujął w poprzednich wpisach. Stąd moja opinia.
    Wgląda na to, że jest uszkodzony.
    Na ostatnią próbę może kolega podkręcić go mocno, włożyć przewód CINCH do jego wejścia, a do drugiej wtyczki CINCH przyłożyć palec.
    Powinno było być głośnie "brumienie". Jesli tego efektu nie będzie to oznacza, że owy subwoofer jest uszkodzony.