Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba 1370 nie świeci lampa skanera

defol 20 Sep 2005 15:51 2746 11
 • #1
  defol
  Level 19  
  Witam,
  kopiarka jak w temacie.
  Podobno wysiadły w szkole bezpieczniki i od tej chwili kopiarka robi czarne kopie. Nie świeci lampa, lampa sprawna ma 10 Ohm, bezpiecznik przy lampie 0 Ohm. Więc jest ok. Mimo to lampa nie świeci. Czego mam się czepnąć? Nie pokazuje żadnego kodu, tak jakby była sprawna.

  Dodano po 27 [minuty]:

  Kur.... teraz po wyjęciu z samochodu i odpaleniu kopia na pierwszym centymetrze od czoła jest zaczerniona a dalej biała kopia. Lampa bez zmian 10 Ohm, bezpiecznik 0 Ohm. Lampa nadal nie świeci.
 • #2
  BoBa
  Photocopiers specialist
  Prawdopodobnie uszkodziło sie sterowanie lampą skanera.Uszkodził sie triak na płycie zasilacza
 • Helpful post
  #3
  machina73
  Photocopiers specialist
  Zdemontuj przewód lampy skanera to zobaczysz dlaczego nie świeci lampa.

  Dodano po 9 [minuty]:

  aha w zasilaczu mógł co najwyżej polecieć bezpiecznik 6.3A panie Boba po to tam go włożyli japońce a walnięty jest przewód lampy skanera złamał się poprostu zaraz pod obudową lampy zapewne
 • Helpful post
  #4
  BoBa
  Photocopiers specialist
  Nie będę się " kopał z koniem". Znając życie to sytuacja wyglądała tak że to zwarcie złamanego kabla skanera wywaliło bezpieczniki w szkole. Teraz kabel jest juz złamany i tak to w toshibie jest że przy braku świecenia lampy skanera ( dla unikniecia zużywana toneru ) czarny pasek jest tylko na początku kartki. teraz jak włożysz nowy kabel lub polutujesz stary to lampa bedzie swiecić ciągle i wtedy będzie temat triaca a jeżeli nie to miałes DUŻO szczęścia. Powodzenia
 • #5
  defol
  Level 19  
  Dzięki. Nie wiem czy uda mi się dziś do niej zajrzeć ale jak tylko coś w niej grzebnę to się pochwalę.

  Dodano po 13 [minuty]:

  Z drugiej strony tak się zastanawiam jak mógł przepalić/złamać się przewód lampy. Przeciez nie jest on podawany mechanicznym obciążeniom... Ale sprawdzę. Choć ten kawałek białego przewodu, który jest lekko z boku i nad lampą i łączy jeden koniec lampy z bezpiecznikiem jest dobry. Czyli muszę zdemontować całą lampę i przejrzeć wszystkie przewody wokół lampy i na zasilaczu?
 • Helpful post
  #6
  matt26
  Level 14  
  na 99 % to kabel, jest poddawany zginaniu i to przy każdym prześciu skanera. Miałem już ze 20 takich przypadków i nigdy nie było uszkodzonego triaka choć słyszałem że to możliwe. Kabel łamie się dokładnie tak jak mówią koledzy tuż pod skanerem. Lutowanie? Odradzam! w Euroimpexie jest w przyzwoitej cenie.. nr katalogowy już kiedyś podawałem , wystarczy poszukać. Pozdrawiam!

  o jest..
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic328022.html
 • #7
  defol
  Level 19  
  Dzięki wszystkim. Kabel skanera się po prostu przetarł! Ale badziewie. I to utwierdza mnie w przekonaniu, że najlepsze są Kyocery.
 • #8
  BoBa
  Photocopiers specialist
  defol wrote:
  Ale badziewie.

  Z tym sie nie zgodze:!:
 • #9
  fest
  Level 22  
  Popieram Boba. Badziewie to jest serwisant który tak mówi o kopiarce której nie zana ! Pozatym przejechać się na przetartym kablu to dopiero badziewie. :D
 • #10
  xawier
  Level 29  
  To są super kserokopiarki. Sprzedałem ich full. I raz miałem przetarty kabel a tak śmigają - tylko przeglądziki i tonerek. Tak na marginesie - BoBa możesz podać wartość tego triaka - to może gdzieś kupie na zaś.

  Pozdrawiam
 • #11
  defol
  Level 19  
  Re:fest
  Ok nie znam tej kopiarki, w ogóle nie lubię Toshib i Sharpów. A przy tej usterce nie wyłożyłem się tylko zostałem sam w serwisie bo wszyscy wyfrunęli na urlopy i mam mały sajgonik. Akurat miałem przerwę śniadaniową to sobie myślę:"zanim zajrzę to spytam, może szukać nie będę musiał" I tak się stało za co baaaardzo wszystkim, którzy mi pomogli, dziękuję. Ale coś takiego żeby zdarzyło sie w Kyocerze? Nigdy! Jak można zrobić kabel skanera w taki sposób, żeby się przetarł jednocześnie wywalając-co zrozumiałe-bezpieczniki w szkole i uszkadzając przy okazji twardy dysk w komputerze. W Kyocerach tylko konserwacje i toner oraz okresowe wymiany po danym przebiegu, nic się nie psuje. Bębny w "budżetowych" Kyocerach są przeznaczone na 150 000 kopii a bez problemu wytrzymują 220 000. Mamy takie urządzonko w firmie i tak sobie sprawdzamy ile pociągnie(żart żartem ale niedługo trzeba się będzie za nią wziąć, szewc bez butów chodzi). Kopie robi ideał. Dla laika nie do odróżnienia oryginał od kopii. I nie mówię tu tylko o jednym modelu dotyczy to zarówno 1525, 1530/2030 czy 1620, 1650 albo tych najmniejszych 1018, 1118. A pod naszą opieką jest ich kilkadziesiąt więc nie są to odosobnione przypadki. Pozdrawiam.
 • #12
  sani777
  Level 17  
  trzeba wymienić prawdopodobnie triaka w zasilaczu lampy