Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Semtech prezentuje projekty referencyjne dla sieci budynkowych

ghost666 18 Paź 2019 11:08 198 0
 • Semtech prezentuje projekty referencyjne dla sieci budynkowych
  Semtech Corporation to wiodący dostawca wysokowydajnych układów analogowych i mieszanych oraz zaawansowanych algorytmów. Firma poinformowała właśnie o nowym, referencyjnym projekcie spółki - LoRa® Corecell dla bram wewnętrznych. Projekt referencyjny został opracowany zgodnie z protokołem LoRaWAN i przeznaczony jest do systemów automatyki domowej, budynkowej jak i systemów automatyki przemysłowej.

  "Kluczowe cechy referencyjnego projektu LoRa Corecell, w tym niska pobierana moc, mniejsza obudowa i poprawiona integracja z ulepszoną wydajnością, mają na celu uproszczenie projektu i skrócenie czasu wprowadzenia nowego produktu na rynek w inteligentnych domach i budownictwie" powiedział Pedro Pachuca, dyrektor systemów Internetu Rzeczy (IoT) dla grupy produktów bezprzewodowych i czujników firmy Semtech. "Jak ogłosiliśmy na początku tego roku, Semtech jest zaangażowany w opracowanie planu rozwoju produktów z ekosystemu LoRa, która upraszcza aplikacje Internetu rzeczy (IoT), zapewniając szybszy czas wprowadzenia produktów na rynek dla dostawców rozwiązań IoT i integratorów systemów. Nowy projekt referencyjny jest kluczem do naszej oferty LoRa, ponieważ coraz więcej zarządców nieruchomości i klientów komercyjnych, a także konsumentów, szuka rozwiązań, które pozowolą rozwiązać ich codzienne problemy, takich jak monitorowanie obłożenia sali konferencyjnego czy monitorowanie temperatury i wilgotności w pomieszczeniach".

  Projekt referencyjny LoRa Corecell zapewnia "minimalne, zoptymalizowane rozwiązanie" do budowy aplikacji bramy, która jest reprezentowana w nazwie jako "core" oraz "cell". Projekt referencyjny składa się z dwóch nowych układów scalonych opartych na transceiverach LoRa korzystających z pasma podstawowego bramy (SX1302) i wielopasmowego front-endu RF (SX1250). Umożliwia to klientom wdrażanie opłacalnych rozwiązań bram wewnętrznych. Układy scalone zostały zaprojektowane tak, aby radykalnie zmniejszyć zużycie energii nawet do jednej dziesiątej mocy starszych produktów tego rodzaju, co umożliwia ograniczanie mocy bram i wykorzystywanie prostych systemów opartych na zasilaniu i sterowaniu poprzez USB, a także bram mobilnych na baterie.

  Nowe produkty pozwalają na obniżenie kosztów całego rozwiązania, redukując koszty elementów, a także zapewniają niewielki rozmiar całego rozwiązania i zwiększenie sprawności energetycznej systemu, redukując pobór mocy. Jednocześnie system ten oferuje wyższą wydajność, dzięki zwiększeniu liczby modulatorów i demodulatorów. System oferuje wyższą przepustowość danych, dzięki czemu skraca się czas, konieczny do przesłania pakietów, a co za tym idzie czas w którym system pobiera większy prąd, co przekłada się na redukcję zużycia energii.

  Kluczowe cechy nowego systemu:

  Bazowy moduł nadawczo-odbiorczy bramki LoRa (SX1302):

  * LoRaWAN® klasa A / B / C, wszystkie regiony
  * Odbiór LoRa 125 kHz z:
  - 8 x 8 kanałów detektorów pakietów LoRa
  - 8 x demodulatorów SF5-SF12 LoRa
  - 8 x demodulatorów SF5-SF10 LoRa
  - Demodulator LoRa 125/250/500 kHz
  * Demodulator (G)FSK
  * Bezpośredni interfejs do nadajników i odbiorników Semtecha.

  Wielozakresowy interfejs radiowy Sub-GHz (SX1250):

  * Moc wyjściowa +22dBm
  * Niższe pasma UHF 169 MHz, 433 MHzlub 490 MHz
  * Pasmo dla Ameryki Północnej: 915 MHz
  * Pasmo dla Europy: 868 MHz
  * Kompaktowa obudowa QFN z 24 wyprowadzeniami (4 mm x 4 mm).

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/semtech-releases-indoor-reference-design-for-smart-buildings-and-homes

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9464 postów o ocenie 7217, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • IGE-XAO