Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kneron przedstawia klientów na swoje układy AI

ghost666 18 Paź 2019 11:35 240 0
 • Kneron przedstawia klientów na swoje układy AI
  Kneron, firma zajmująca się produkcją modułów IP i projektów chipów, współpracuje z producentem komputerów przemysłowych Aaeon, aby stworzyć kartę akceleratora AI dla aplikacji brzegowych opartych na pierwszym chipie firmy - KL520. Karta M2AI-2280-520 (na zdjęciu) przyspieszy algorytmy AI w systemach Internetu Rzeczy (IoT) w zastosowaniach takich jak automatyka domowa, bezpieczeństwo czy w urządzeniach mobilnych.

  Aaeon jest pierwszą firmą, która poinformowała, że ​​używa układu KL520, ale Kneron wcześniej już informował, że jego moduł wybrany został m.in. jako model do rozpoznawania twarzy, i ma być wykorzystywany przez integratora systemów TIIS, który wbudował go w system bezpieczeństwa dla publicznych banków Tajwanu. Źródła firm podały, że Kneron zarobił na tej transakcji "miliony dolarów" w 2019 roku. Stanowi to wyraźny kontrast dla wielu firm z branży sztucznej inteligencji, które nie są jeszcze przygotowane na wejście na rynek.

  "Aaeon użył naszego chipa i nadał mu formę, którą łatwo wprowadzić do istniejącego projektu" powiedział Adrian Ong, dyrektor handlowy Kneron. "Mamy jeszcze innych klientów będących na etapie komercjalizacji".

  Firma koncentruje się na sztucznej inteligencji na krawędzi i celuje w systemy wnioskowania z zakresu aplikacji widzenia komputerowego, które wymagają niskiego opóźnienia i małej mocy, takich jak inteligentne zamki do drzwi.

  Flagowy układ KL520, wprowadzony na rynek w maju 2019 r., Jest zoptymalizowany do modeli przetwarzania obrazu opartych na splotowych sieciach neuronowych (CNN), w tym między innymi własnych modelach Knerona do rozpoznawania twarzy. KL520 oferuje wydajność na poziomie 0,3 TOPS przy poborze prądu 0,5 W (co daje 0,6 TOPS/W). Kneron ma również własną jednostkę akceleracji sieci neuronowych (NPU), a także modele sieci neuronowych do przetwarzania obrazu i odpowiedni łańcuch narzędzi."Zaczęliśmy opracowywać modele do rozpoznawania twarzy, wykrywania twarzy i wykrywania obiektów" komentuje Ong. "Ale ponieważ [wielu z nas] miało doświadczenie raczej w układach krzemowe, postanowiliśmy opracować własne bloki IP i własne układy scalone".

  Kneron używa rekonfigurowalnej architektury chipów, aby dostosować swój układ do konkretnych modeli. Jest on wspomagany przez kompilator, który efektywnie alokuje dostępne zasoby, aby sprzęt mógł być najlepiej wykorzystany do uruchomienia konkretnych modeli. Kompilator wykorzystuje również techniki kompresji, które według Onga mogą znacznie zmniejszyć rozmiar modeli, umożliwiając im działanie w środowiskach o ograniczonych zasobach w celu oszczędzania energii i kosztów.

  Model rozpoznawania twarzy Knerona został wcześniej uznany przez NIST (National Institute of Standards and Technology) jako najlepszy model o wielkości poniżej 100 MB. "W rzeczywistości model ma 57 MB" dodał Ong. "To przewyższyło modele konkurentów, które były znacznie większe niż 1 GB. W przypadku aplikacji wbudowanych można go jeszcze bardziej skompresować, do 32 lub nawet 16 MB".

  Firma Kneron została założona w 2015 roku, zatrudniając 110 pracowników "Siłą firmy jest przetwarzanie obrazu, ale zdajemy sobie sprawę, że z czasem ludzie będą chcieli również dodawać możliwości audio, dlatego opracowujemy IP w tym celu" mówi Ong. Układ drugiej generacji od Knerona będzie w stanie przyspieszyć zarówno sieci CNN, jak i RNN (rekurencyjne sieci neuronowe), do zastosowań wizyjnych i audio. Próbki układu drugiej generacji mają zostać dostarczone do deweloperów w pierwszym kwartale przyszłego roku.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1335194

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9464 postów o ocenie 7217, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • IGE-XAO