Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Vermona L9033, głośniki L4302 - Kupno wzmacniacza/amplitunera

18 Paź 2019 21:16 201 13
  • Poziom 3  
    Głośniki 4x L4302
    15VA 8ohm

Potrzebuje kupić amplituner/ wzmacniacz. Zielony trochę w tym jestem a nie chce popsuć takich cudeniek które w spadku dostałem od wuja. Nie wiem ile mocy i jaki, a jedynie co chce to podłączyć pod tv,plejaka, może Bluetooth. Proszę o pomoc oraz wiem ze to kolumny są pod gitarę ale mimo wszystko chce spróbować tak zrobić.

Dzięki wielkie za pomoc ;)

Vermona L9033, głośniki L4302 - Kupno wzmacniacza/amplitunera
  • Poziom 28  
    Pod Pleya to możesz cokolwiek do tego kupić, trochę szkoda, bo tylko się zmarnują, a ty możesz być zawiedziony, tylko szerokopasmówki, więc jak to teraz jest modne, np. basu zrywającego parapety z tego nie uzyskasz, a jak mniemam o to chodzi.
  • Poziom 3  
    volt1 napisał:
    Pod Pleya to możesz cokolwiek do tego kupić, trochę szkoda, bo tylko się zmarnują, a ty możesz być zawiedziony, tylko szerokopasmówki, więc jak to teraz jest modne, np. basu zrywającego parapety z tego nie uzyskasz, a jak mniemam o to chodzi.

Subwoofer mam wiec nie o bas chodzi. Chodzi o to ze nie wiem jaką moc maksymalną i co będzie pasować. Konkretny model ;)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Kolumny maja najprawdopodobniej 30W i 4omy. Ponieważ te głośniki maja bardzo wysoką sprawność więc nawet 10 - 15W mocy wzmacniacza wystarczy żeby naprawdę głośno zagrały. Natomiast nie można przekroczyć tych 30W bo te głośniki taką mocą można już uszkodzić.
  • Poziom 3  
    zworys napisał:
    Kolumny maja najprawdopodobniej 30W i 4omy. Ponieważ te głośniki maja bardzo wysoką sprawność więc nawet 10 - 15W mocy wzmacniacza wystarczy żeby naprawdę głośno zagrały. Natomiast nie można przekroczyć tych 30W bo te głośniki taką mocą można już uszkodzić.

One są 8 omowe chyba

Wysyłam zdj jak coś Vermona L9033, głośniki L4302 - Kupno wzmacniacza/amplitunera
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Tak są 8 omowe ale połączone równolegle w kolumnie dają 4 omy i 30W. Chyba że zostały połączone szeregowo wtedy masz 16 omów i 30W, ale rodzaj połączenia możesz łatwo sprawdzić - wizualnie albo omomierzem. Oczywiście te 8 omów to impedancja pomiar rezystancji pokaże zawsze wynik mniejszy od 4 lub 16 omów ale wystarczy to do określenia rodzaju połączenia.
  • Poziom 3  
    zworys napisał:
    Tak są 8 omowe ale połączone równolegle w kolumnie dają 4 omy i 30W. Chyba że zostały połączone szeregowo wtedy masz 16 omów i 15W, ale rodzaj połączenia możesz łatwo sprawdzić - wizualnie albo omomierzem. Oczywiście te 8 omów to impedancja pomiar rezystancji pokaże zawsze wynik mniejszy od 4 lub 16 omów ale wystarczy to do określenia rodzaju połączenia.

Czyli w jednej i drugiej wersji 15W będzie git ?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Majki95 napisał:

To zależy od impedancji wyjściowej wzmacniacza. Jeśli kolumny będą miały 4 omy i 30 W to wzmacniacz musi też mieć impedancję wyjściową 4 omy i moc 15- 20W. Jeśli zaś kolumny będą miały impedancję 16 omów to z 15W wzmacniacza o impedancji 4 czy 8 omów wykorzystana zostanie tylko część mocy. Wtedy wzmacniacz może mieć nawet 40 - 50W.
    Sprawdziłem - te kolumny mają 30 W i 16 omów impedancji. Były przystosowane do pracy ze wzmacniaczem Regent 660, włączone dwie dawały obciążenie 60W 8 omów.
    Podsumowując -wzmacniacz o impedancji wyjściowej 4 czy 8 omów może mieć ponad 30W ale nie więcej niż 50W - dla bezpieczeństwa kolumn.
  • Poziom 3  
    zworys napisał:
    Majki95 napisał:

To zależy od impedancji wyjściowej wzmacniacza. Jeśli kolumny będą miały 4 omy i 30 W to wzmacniacz musi też mieć impedancję wyjściową 4 omy i moc 15- 20W. Jeśli zaś kolumny będą miały impedancję 16 omów to z 15W wzmacniacza o impedancji 4 czy 8 omów wykorzystana zostanie tylko część mocy. Wtedy wzmacniacz może mieć nawet 40 - 50W.
    Sprawdziłem - te kolumny mają 30 W i 16 omów impedancji. Były przystosowane do pracy ze wzmacniaczem Regent 660, włączone dwie dawały obciążenie 60W 8 omów.
    Podsumowując -wzmacniacz o impedancji wyjściowej 4 czy 8 omów może mieć ponad 30W ale nie więcej niż 50W - dla bezpieczeństwa kolumn.

Dziękuje za pomoc ! :D
  • Poziom 3  
    zworys napisał:
    Aż za dobry do tych kolumn....

No to jaki ?
  • Poziom 38  
    To Ty musisz określić jaki wzmacniacz będziesz potrzebował - czy tylko do tych kolumn czy także coś innego lepszego od tych kolumn w przyszłości.
    Tu masz numery aukcji na all.. z możliwymi wzmacniaczami - linków do aukcji jak wiadomo nie wolno podawać
    8546145987
    8592858155 ten taki sobie
    8479689503 to jest porządna firma

Oczywiście ten który zaproponowałeś też może być.
  • Poziom 3  
    Kupiłem, podłączyłem i jest kozak.
    Dzięki za pomoc mordeczki :D
    Peace joł