Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung Galaxy A40/S8 -Kupno/Naprawa

Krystek- 18 Oct 2019 21:49 1062 24
    Krystek-
    Level 3  
    Hejka mam pytanie odnośnie telefonów
    Posiadam Samsunga s8 który ma już 2 lata i koszt naprawy wyniesie 1200zl (wyświetlacz szybka ) oraz zastanawiam sie czy nie kupić nowego Samsunga a40 za 1150zł
    Jak myślicie opłaca się naprawiać s8 czy kupić troszkę słabszego a40?
    gathor10
    Level 27  
    Przesiadka z S8 na A40 to jak przesiąść się z ferrari na fiata. Jak wymienisz ekran w Samsungu, wymienią też baterię za darmo, więc decyzję sam podejmi. Ja osobiście bym naprawił, a nie wymieniał.
    Krystek-
    Level 3  
    gathor10 wrote:
    Przesiadka z S8 na A40 to jak przesiąść się z ferrari na fiata. Jak wymienisz ekran w Samsungu, wymienią też baterię za darmo, więc decyzję sam podejmi. Ja osobiście bym naprawił, a nie wymieniał.

Czyli jak wyślę telefon do Samsunga serwisu to mi naprawia i wymienia baterię za Free?
  • Helpful post
    gathor10
    Level 27  
    Krystek- wrote:
    Czyli jak wyślę telefon do Samsunga serwisu to mi naprawia i wymienia baterię za Free?
    Za ekran zapłacisz, a bateria jest free nawet jeśli miałeś ją wymienioną dzień wcześniej, bo trzeba każdą wymieniać razem z ekranem. Taki wymóg Samsunga, że od Galaxy 7edge w zwyż wymiana baterii z ekranem jest obowiązkowa.
    Krystek-
    Level 3  
    Witam nadal myślę co wybrać czy naprawiać s8 za 1200 czy a40 za 1000 bo ma fajny design jak myślicie?
    Mam jeszcze pytanie odnośnie S8 czy po wymianie wyświetlacza oraz szybki z klapką i baterią inne podzespoły nie będą się psuć, tak żeby jeszcze dwa lata dały rade (telefon już ma 2 lata) i czy nie straci za rok na szybkości?
  • Helpful post
    elektronik68
    Level 19  
    Zależy jak to zostanie wykonane, porządna wymiana nie wpłynie negatywnie na fon, ale jak ktoś to spartoli, to może ci ekran nie działać, a jak ktoś go krzywo umieści, to od nacisków może pęknąć. Ale opłaca się, bo A40 to jednak inny model. To tak jak byś wymienił Mercedesa W221 na Polo.
    Krystek-
    Level 3  
    Zamirzam odac do serwisu samsunga to powinno byc wykonane dobrze chyba
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Krystek- wrote:
    Zamirzam odac do serwisu samsunga to powinno byc wykonane dobrze chyba

Można taką naprawę zrobić na oryginalnych częściach lecz serwis nie musi być autoryzowany i wtedy zmieścisz się w 1000zł. ;)
    gathor10
    Level 27  
    tino2003 wrote:
    Można taką naprawę zrobić na oryginalnych częściach lecz serwis nie musi być autoryzowany i wtedy zmieścisz się w 1000zł.
    Z tym że, bez nowej baterii i posklejany na klej B7000. O wodoszczelności zapomnij, a bateria jak ktoś wgniecie przy ściąganiu spuchnie po tygodniu i wtedy będziesz znowy płacił jakieś 200 za wymianę.
    Krystek-
    Level 3  
    Ok chyba odam do samsunga jeszcze chcialem sie zapytac o xiaomi bo mi kazdy poleca i nwm czy xiaomi jest dobre
    Polecaja xiaomi mi 9 se bo chyba xiaomi ma blokade na adroida jesli sie nie myle?
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    gathor10 wrote:
    Z tym że, bez nowej baterii i posklejany na klej B7000. O wodoszczelności zapomnij, a bateria jak ktoś wgniecie przy ściąganiu spuchnie po tygodniu i wtedy będziesz znowy płacił jakieś 200 za wymianę.

Dlaczego myślisz, że serwisy oprócz autoryzowanych to partacze?

Krystek- wrote:
    chcialem sie zapytac o xiaomi bo mi kazdy poleca i nwm czy xiaomi jest dobre
    Polecaja xiaomi

Xiaomi to inna liga a polecają zazwyczaj tacy których nie stać na Samsunga i twierdzą, że xiaomi jest nawet lepszy.
    elektronik68
    Level 19  
    Oczywiście nie każdy, bo sporo prywaciarzy też dobrze serwisuje komórki, no ale jednak partaczy też jest naprawdę dużo. Na przykład kiedyś, jak miałem k800i, potrzebowałem ładowarki, to w serwisie na pasażu dużego hipermarketu sprzedano mi kabel USB podłączony do wtyczki. To było lata temu, jeszcze się tak nie znałem i dopiero w domu się skapnąłem, że sprzedali mi takiego dziada. Więcej do tego serwisu nie poszedłem. Pewna osoba z mojej rodziny w tym samym serwisie naprawiała swoją Nokię 3100 (nie pamiętam co tam padło) to trzymali ją chyba z miesiąc, ostatecznie ją tylko całą rozpierniczyli, a nic nie naprawili. Jedynie simlocki całkiem sprawnie ściągają.
  • Helpful post
    gathor10
    Level 27  
    tino2003 wrote:
    Nie myślę tak, ale na bank żaden nie wymieni baterii na swój koszt, ponadto, weź pos uwagę ceny ekranów i jakość wykonania, jeśli chcesz się zamknąć w 1000zł. Koszt ekranu dla nas to ponad 800zł, za ile Ty go gupisz? Następnie rework kit, którego nie znalazłem na Alle... kompletnego to dodatkowy koszt. Bateria dla was to ponad 100zł. Jak chcesz zrobić naprawę na oryginalnych częściach za 1000zł i na tym zarobić?
    tino2003 wrote:
    Xiaomi to inna liga a polecają zazwyczaj tacy których nie stać na Samsunga i twierdzą, że xiaomi jest nawet lepszy.
    Tego badziewia nawet bym za 500zł nie kupił, ale to już rozmowa na inny wątek.
    Krystek-
    Level 3  
    gathor10 wrote:
    tino2003 wrote:
    Nie myślę tak, ale na bank żaden nie wymieni baterii na swój koszt, ponadto, weź pos uwagę ceny ekranów i jakość wykonania, jeśli chcesz się zamknąć w 1000zł. Koszt ekranu dla nas to ponad 800zł, za ile Ty go gupisz? Następnie rework kit, którego nie znalazłem na Alle... kompletnego to dodatkowy koszt. Bateria dla was to ponad 100zł. Jak chcesz zrobić naprawę na oryginalnych częściach za 1000zł i na tym zarobić?
    tino2003 wrote:
    Tego badziewia nawet bym za 500zł nie kupił, ale to już rozmowa na inny wątek.

To s8 jeszcze dwa lata powinien pochodzic i dac rade z aplikacjami
    tino2003
    Admin of GSM Group
    gathor10 wrote:
    Jak chcesz zrobić naprawę na oryginalnych częściach za 1000zł i na tym zarobić?

Chcesz konkrety to proszę ceny oryginalnych części:

G950 GH97-20457B SREBRNY S8 Cena 683,29 zł
    BATERIA GH82-14642A SM-G950F Cena 83,60 zł

Daje nam to kwotę 766zl. dodając uszczelki i tak będzie poniżej 800zł.

Jeżeli za robociznę ktoś policzy 200zł. to uważasz, że to mało?
    gathor10
    Level 27  
    tino2003 wrote:
    Chcesz konkrety to proszę ceny oryginalnych części:

G950 GH97-20457B SREBRNY S8 Cena 683,29 zł
    BATERIA GH82-14642A SM-G950F Cena 83,60 zł

Daje nam to kwotę 766zl. dodając uszczelki i tak będzie poniżej 800zł.
    Te ceny nie są osiągalne dla małego serwisu i dobrze o tym wiesz. Już pomijając to... masz prasę do tego telefonu? Jak testujesz wodoszczelność po naprawie? Weż pod uwagę, że nie wiesz gdzie trafi autor tematu i nie wszystkie serwisu (nawet te większe) zadadzą sobie tyle trudu, żeby wykonać naprawę tak, jak powinna ona być wykonana. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo i ja mam oprócz tego serwisu jeszcze niezależne i wiem, że jak sam nie przypilnuje roboty, to nie za każdego pracownika mogę ręczyć jak wykonał naprawę, a w wielu miejscach na raz być nie mogę.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    gathor10 wrote:
    Te ceny nie są osiągalne dla małego serwisu i dobrze o tym wiesz.

Owszem są, bo mój serwis jest mały a takie mam ceny.

Niemniej jednak nie ma co kopii kruszyć, bo zaraz mogę podać wykonanie napraw a raczej spartaczenie roboty przez autoryzowane serwisy.
    gathor10
    Level 27  
    tino2003 wrote:
    bo zaraz mogę podać wykonanie napraw a raczej spartaczenie roboty przez autoryzowane serwisy.
    Takich to i ja mogę podać całą masę ;)
    Krystek-
    Level 3  
    Jeszcze ostatnie małe pytanko to s8 powinien przez 2 lata dac radę i się nie zepsuć po naprawie i dac radę z aplikacjami żeby w miarę chodził?
    gathor10
    Level 27  
    Krystek- wrote:
    powinien przez 2 lata dac radę i się nie zepsuć
    Nikt na to pytanie nie odpowie. Jedne wytrzymają, inne nie...
    Krystek- wrote:
    i dac radę z aplikacjami żeby w miarę chodził?
    Z tym sobie radę bez problemu da.
    bogdan2491
    Level 21  
    gathor10 wrote:
    a bateria jak ktoś wgniecie przy ściąganiu spuchnie po tygodniu i wtedy będziesz znowy płacił jakieś 200 za wymianę.
    Z powodzeniem wyklejam baterie i nic nie puchnie, więc nie tragizujmy.

Do autora tematu: Jeśli masz talent do upuszczania telefonu, bądź jest tego duże ryzyko, to samsunga i wszystko co ma amoledowy ekran bym odpuścił- najdroższe wyświetlacze, więc każda naprawa będzie słono kosztować. a zaokrąglone SGS-y... sam widzisz. Jeden nieszczęśliwy upadek i jesteś o 1000 lżejszy. Poza tym z tego co pamiętam używane s8 kosztuje mniej więcej tyle co naprawa, więc opłacalność wątpliwa.

Rzeczywiście porównywanie s8 z a40 czy xiaomi to jak porównanie ferrari z fiatem, pytanie czego potrzebujemy. Bo na codzienne stanie w korkach przy dojeździe do pracy i parkowanie pod blokiem wolałbym chyba fiata. Powiedzmy że słyszałem o osobach które kupują flagowca samsunga, jeszcze na raty, które ledwo spłacają, bo najlepszy i nie umieją dobrze wysłać MMS. Przecież można kupić ferrari i jeździć tylko na luzie z górki ;)

Oczywiście nie umniejszam niczego walorom ani Ferrari ani flagowcom samsunga.
    Krystek-
    Level 3  
    Mam jeszcze pytanie czy xiaomi ma blokadę na androida czy to tylko huaweii. Czy polecacie model xiaomi mi 9 se czy xiaomi sobie całkiem odpuscic?
    Drugie moje pytanie czy na ten czas opłacalny jest iphone 7 ?
    Krystek-
    Level 3  
    Jednak naprawie s8