Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chromebook Yoga 11e czy Acer R11

18 Oct 2019 23:00 498 5
  • Level 18  
    Witam,

Co wybrać z pośród tych 2 Chromebooków - Yoga 11e (chyba 3 gen) czy Acer R11 (C738T).

Oba mają identyczną specyfikację: Intel N3150, 4GB ram, 16GB eMMC. Cenowo też podobnie niecałe 300zl.
    Służył będzie do przeglądania poczty, YouTube, zapisywania krótkich tekstów w Word lub innym edytorze.

Co jest mniej awaryjne i lepiej wykonane? Jak z aktualizacjami ChromeOS? Znalazłem i formację, że dla Acer wsparcie jest do 2021 roku lecz nie mogę znaleźć info jak z Lenovo.
    Czy któryś z tych modeli da radę rozbudować o jakiś większy dysk bo też ciężko znaleźć takie info.
  • Level 2  
    Witam,

oba mają wsparcie do czerwca 2021 (pod warunkiem, że ten 11e rzeczywiście jest 3. generacji), oba wspierają Google Play, oba mają podobne konfiguracje, obu nie da się rozbudować jeśli chodzi o pamięć i przestrzeń dyskową - wszystko wlutowane na płytę. Lenovo 11e ma miejsce na dysk 2.5", ale nie ma wlutowanego złącza, w Yodze chyba nawet nie ma miejsca.
    Upewnij się, czy rzeczywiście chcesz Chromebooka- może być Ci ciężko się przyzwyczaić nie tylko do innego systemu, ale też znacząco innej klawiatury. Rozważ mimo wszystko "normalnego", poleasingowego laptopa, wyjdzie niewiele więcej a elastyczność dużo większa.
    Jeśli jednak zdecydujesz się na Chromebooka - rozważ instalację GalliumOS - linux dostosowany do Chromebooków, dorzucisz kartę SD jako dodatkową przestrzeń dyskową i da się używać...

Pozdrawiam.
  • Level 18  
    Dzięki za informację.

Co do zwykłego laptopa to taki już posiadam, To ma być mniejsza "zabawka" aby było ją można poręczniej przenosić. Dotykowy ekran też przydatny bo 50% procent czasu będzie też robił pozycji namiotu jako pomagacz w zasypianiu :D Ma być więc dlatego jak najtańszy i w miarę szybki (miałem wcześniej konwerta na Win10 z Atomem X5-Z8350 i tragedia), a Chrome OS taki ponoć jest. Więc do 3 podstawowych rzeczy myślę, że powinien starczyć choć nigdy nie miałem przyjemności tego systemu używać.
  • Level 6  
    Witam mam pytanie czy Lenovo chromebook 11e (3rd gen) też załapał się pod to wsparcie do że ma dostęp do sklepu Play ? Chodzi mi dokładnie o wersje z Celeronem n2940 lub też ciut mocniejszym n3150.
  • Level 18  
    krzys2337 wrote:
    Witam mam pytanie czy Lenovo chromebook 11e (3rd gen) też załapał się pod to wsparcie do że ma dostęp do sklepu Play ? Chodzi mi dokładnie o wersje z Celeronem n2940 lub też ciut mocniejszym n3150.

Z tego co się orientowałem też ma sklep Play lecz czas wsparcia aktualizacji systemu przez Google jest krótszy niż 4 generacji.
    Tu lista Chromebooków oraz daty do kiedy są wspierane.
    https://support.google.com/chrome/a/answer/6220366?hl=pl