Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głowica w baterii kuchennej ciężko chodzi

18 Paź 2019 23:22 234 8
  • Poziom 12  
    Chodzi o taką baterię:
    Głowica w baterii kuchennej ciężko chodzi

Mąż wymieniał już 2 x tę głowicę. Ostatnio kupił niby jakąś lepszą i droższą, a ona dla mnie nadal nie chodzi wystarczająco lekko i płynnie. Trudno jest odkręcić wodę delikatnie i precyzyjnie regulować jej strumień. Nie wiem już, czy one po prostu tak mają i trzeba się z tym pogodzić, czy jednak da się kupić jakąś naprawdę dobrej jakości głowicę, która będzie chodzić płynnie i leciutko.
  • Poziom 31  
    Jak dla mnie to głowice powinny chodzić z lekkim oporem aby nie można ich było mimowolnie (niechcący) otworzyć.
  • Poziom 12  
    Tylko ja nie mam C.W. i potrzebuję czasem delikatnie odkręcić wodę, żeby sobie niechcący nie zapalić w piecyku gazowym, a odkręcam ciepłą, bo nawet bez zapalenia piecyka jest letnia i ręce można umyć. Poza tym ja mam bardzo drobne i słabe dłonie. Mąż nawet nie zauważa tego oporu, a dla mnie on jest problemem i jest mi bardzo niewygodnie gdy to tak chodzi :(
    Istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?
  • Poziom 29  
    Może być jeszcze sytuacja, że głowica jest za mocno dokręcona. Wystarczy poluzować docisk głowicy o 1/8 - 1/4 obrotu, ale tak by nie było rozszczelnienia i powinna lżej się obracać.
  • Poziom 12  
    @TomaszC. - tak, mąż poluzował na tyle ile to było możliwe i faktycznie chodzi lżej niż wtedy, gdy było mocniej dokręcone, ale nadal nie jest to wystarczająco lekko i płynnie, a jak odkręci bardziej, to już zaczyna przeciekać.

Czym w ogóle kierować się przy zakupie? Mam wrażenie, że ta oryginalna, która była w baterii, to jednak początkowo chodziła lepiej, niż te dokupione. Tylko z czasem się zepsuła, zaczęła zacinać i skrzypieć. Została wymieniona na nową, ale ta już od początku nie chodziła wg mnie wystarczająco płynnie. Teraz mąż kupił inną, droższą, ale nie ma różnicy. Może wyższa cena w tym przypadku wcale nie była związana z jakością? Nie znamy się na tym, może są w sprzedaży jakieś lepsze, które jednak będą działać płynniej?
  • Poziom 24  
    Wymień na baterię typu Hansgrohe
  • Poziom 12  
    @palmus baterii nie chciałabym wymieniać, bo tam jest stara instalacja i boję się naruszyć tych rur. Wymienianie tej instalacji, to by była masakra, bo rury idą akurat za kuchenką i ogólnie prucie ścian z łazienki do kuchni niezbyt mi się uśmiecha.
    Znalazłam z tej firmy "kartusz/mieszacz", który wygląda właśnie jak to coś, co wymienialiśmy i myślałam, że nazywa się to głowica, tylko nie mam pewności czy będzie pasować, bo trochę się różni: https://allegro.pl/oferta/hansgrohe-kartusz-mieszacz-m35-eco-8055354512
    My kupowaliśmy taką: https://www.castorama.pl/glowica-ceramiczna-srednica-35-mm-armatura-krakow-id-19088.html, tylko te kwadratowe otworki są okrągłe, ale nie udało mi się znaleźć dokładnie takiej na stronie
  • Poziom 31  
    betmari napisał:
    tylko nie mam pewności czy będzie pasować, bo trochę się różni:
    Jeżeli powiększysz zdjęcia to zobaczysz różnicę w dolnej części głowic. Twoja posiada dwa bolce wystające blokujące ją w baterii a ta druga nic nie posiada (inny sposób blokady w baterii).
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Najpierw musisz wiedzieć jaki model jakiej marki jest Twoja bateria. Mnie to wygląda na krakowską Armaturę. Wtedy głowica Hansgrohe nie będzie pasowała. Pozostaje albo wymiana baterii albo zakup oryginalnej głowicy producenta przeznaczonej do Twojego modelu baterii. Ale zawsze odkręcanie i regulacja strumienia wody będzie przebiegała z pewnym oporem. Wynika to z budowy głowicy i konieczności zachowania szczelności.