Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konserwacja podwozia - Czy warto

berserker1 19 Oct 2019 07:49 1932 7
 • #1
  berserker1
  Level 9  
  Zakupiłem samochód używany Audi A4 B8 2013 r. i zastanawiam się czy warto zrobić konserwację podwozia - trwałość 5 lat ? Czy przeprowadzenie takiego zabiegu ma sens jeśli tam są jakieś osłony od spodu - chyba, że one nie zabezpieczają przed korozją?
 • #4
  bearq
  Level 38  
  Osłony w dużym stopniu uchronią podwozie przed uszkodzeniami mechanicznymi co m.in przyczynia się do powstawania korozji. Niestety miej to na uwadze że do takiego zabiegu niemalże trzeba ogołocić całą podłogę z osłon co czasami wiąże się z demontażem wydechu czy innymi elementami a to znowu wiążę się z kosztami...
 • #5
  Aleksander_01
  Level 42  
  Ja zawsze konserwuję nowe nabytki, a demontaż tych osłon pod podłogą i na progi to parę minut roboty. Zapewne pourywasz kilka spinek, ale są do kupienia.
 • #6
  Strumien swiadomosci swia
  Level 43  
  bearq wrote:
  Niestety miej to na uwadze że do takiego zabiegu niemalże trzeba ogołocić całą podłogę z osłon co czasami wiąże się z demontażem wydechu czy innymi elementami a to znowu wiążę się z kosztami...

  Aleksander_01 wrote:
  Ja zawsze konserwuję nowe nabytki, a demontaż tych osłon pod podłogą i na progi to parę minut roboty.


  I masz rację dużo to daje jednak, ale cóż ludzie tak jak alarmy tak i konserwację zlewają, póżniej się dziwią że nie ma auta wcale lub od spodu.
 • #7
  freebsd
  Level 39  
  berserker1 wrote:
  Czy przeprowadzenie takiego zabiegu ma sens
  Zdecydowanie ma sens, ale należy to zrobić starannie, głęboko w profilach i dobrymi środkami. Jako warstwę zewnętrzna stosuję woski.
 • #8
  andrzej20001
  Level 43  
  Zdejmij osłony karcherem cały syf piach potraktuj . Potem w progach profilach inwazyjnie jak nie ma otworów to je robisz olej ze smarem z pistoletu w środek .W otwory korki z tworzywa na smar oczywiście. Po całości od spodu masa i składasz plastiki.